Piątek, 3 lipca 2020
imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Strona główna

Wirtualna wycieczka po gminie Mirzec

07.11.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Spacerkiem po gminie

Na stronie głównej naszej witryny pojawiło się nowe okno zatytułowane „Wirtualna wycieczka po naszej gminie”. Jest to moduł zawierający 48 sferycznych, unikalnych panoram powstałych w ramach unijnego projektu. Stanowią one niezwykły zapis piękna i życia gminy na przestrzeni 6 miesięcy bieżącego roku. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po gminie Mirzec.


Projekt „Wirtualna wycieczka po gminie Mirzec” powstawał od maja do października 2012r. W jego realizację zaangażowany był „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Projekt współfinansowany jest ze środków UE w ramach Osi 4 „LEADER”, działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”.

Składa on się on ze sferycznych panoram o kącie widzenia 3600 x1800. Daje to internaucie, odbywającemu wirtualny spacer, możliwość swobodnego rozglądania się we wszystkich kierunkach. Obraz zastany w momencie fotografowania danego miejsca jest w 100% pełny i nie ma w porównaniu z tradycyjną fotografią, będącą jedynie wycinkiem obserwowanego świata, żadnych ograniczeń.

Panoramy zostały wyposażone w dodatkowe zdjęcia.

Zawierają również dźwięki zarejestrowane w momencie naciskania spustu migawki, które podkreślają klimat ulotnych chwil i wydarzeń rejestrowanych przez światłoczułą matrycę aparatu.

W kilkunastu panoramach „zaszyte” są także filmy dynamizujące wirtualny spacer.

Na koniec kilka uwag technicznych.

1.Aby przejść do wirtualnej wycieczki klikamy w baner znajdujący się w prawej kolumnie strony głównej. Możemy też wpisać w pasek adresu przeglądarki bezpośredni adres: www.wycieczka.mirzec.pl

2.Obejrzenie panoram z uwagi na niedoskonałość internetowych łączy wymaga odrobiny cierpliwości. Każda z panoram może się ładować ok. minuty.

3.Aby obejrzeć filmy osadzone w panoramach, należy zaczekać na ich wczytanie. Przy wolniejszym łączu (1Mbit) może to trwać nawet do trzech minut od momentu zniknięcia animacji sygnalizującej ładowanie się panoramy.

4.W razie problemów z płynnością oglądania panoram należy zmniejszyć wielkość okna przeglądarki.

5.Po gminie spacerujemy, korzystając z pulsujących punktów lub z indeksu miejsc, lub z mapki obrazującej sfotografowane miejsca, lub z dolnego, rozwijanego paska z fotografiami panoram.

6.Dodatkowe instrukcje znaleźć można na dole panoramy.

Wykonawcą projektu jest Maciej Rafalski Fotografia.

Tekst: J.R.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl