Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich zaprasza maturzystów do aplikowania do programu stypendialnego. Jest szansa na zdobycie stypendium na okres całych studiów.
Rekrutacja do Programu Indeks Start2Star trwa od 1 marca do 30 czerwca 2025 roku. O stypendia mogą ubiegać się maturzyści 2025 – uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy w tym roku zdają maturę:
– Osoby z bardzo dobrymi wynikami w nauce (średnia ocen minimum 4,0 na świadectwie przedostatniej klasy)
– Kandydaci na studia stacjonarne w Polsce
– Młodzież zaangażowana w działalność społeczną, wolontariat lub rozwój swoich pasji
– Osoby, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1800 zł netto
Fundacja oferuje stypendium w wysokości 1600 zł na cały okres studiów. Wsparcie finansowe pozwala młodym ludziom skupić się na nauce, rozwijać swoje pasje i aktywnie uczestniczyć w życiu akademickim. Aplikacja poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Wniosek jest weryfikowany pod względem formalnym, wybrane osoby przechodzą do etapu rozmów kwalifikacyjnych, a najlepsi otrzymają stypendium.