– Spotkanie konsultacyjne w sprawie szlaku turystycznego „Śladami Żelaza”

Uczestnicy spotkania na temat koncekcji utworzenia szlaku "Śladami żelaza".

Kilkanaście osób uczestniczyło w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym założeń utworzenia szlaku turystycznego tematyczno-rodzajowego „Śladami Żelaza”.

Spotkanie odbyło się 4 maja w Urzędzie Gminy w Mircu. Uczestniczyli w nim wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Oskar Gruszczyński z Fundacji Wydziału Górnictwa Politechniki Śląskiej, Piotr Dygas z Nadleśnictwa Starachowice, Andrzej Cygan z oddziału Międzyszkolnego PTTK, Dariusz Dąbrowski dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym i regionalista, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Sylwia Błach, radni Iwona Seweryn, Sylwester Spadło, Maciej Rokita, sołtys Iwona Stępień, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Tadeusz Sobczyk, sekretarz Gminy Anna Piątek, kierownik Referatu Ogólnoorganizacyjnego Karolina Nosowicz-Kijewska, Katarzyna Krawczyk pracownik Urzędu Gminy w Mircu.

Karolina Nosowicz-Kijewska przedstawiła ogólne założenia projektu oraz jego finansowania, wójt Mirosław Seweryn przybliżył koncepcję włączenia szlaku „Śladami Żelaza” do planów budowy innych szlaków turystycznych na terenie gminy Mirzec, a Katarzyna Krawczyk przedstawiła cele projektu oraz proponowany przebieg trasy, po czym obecni na spotkaniu przekazali swoje uwagi i propozycje do projektu.

Do 8 czerwca planowane jest złożenie wniosku do Regionalnego Programu Operacyjnego na działanie „Infrastruktur w turystyce i kulturze”.

Wszystkie uwagi zgłoszone w toku konsultacji za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych dostarczonych do Urzędu Gminy w Mircu będą szczegółowo analizowane przy opracowywaniu ostatecznej wersji projektu.

[logoshowcase dots="false"]
Powrót do góry