– Mirzeccy emeryci i rtemciści na wycieczce do Zamościa

Wycieczka emerytów do Zamościa

W niedzielę 28 września członkowie Stowarzyszenia Mirzecka Akademia Emerytów i Rencistów wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do malowniczego Zamościa – miasta idealnego, nazywanego perłą renesansu i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podczas pobytu uczestnicy spacerowali po zabytkowym Starym Mieście, podziwiając jego niezwykły układ urbanistyczny i piękne kamienice. Następnie odwiedzili Muzeum Zamoyskich, gdzie poznali historię potężnego rodu, który przez wieki kształtował losy regionu. Kolejnym punktem programu była wizyta w Prochowni, gdzie przygotowano fascynujący pokaz multimedialny, pozwalający przenieść się w dawne czasy i poczuć atmosferę historycznych wydarzeń. Seniorzy zwiedzili także renesansową katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i świętego Tomasza Apostoła.  

Wyjazd upłynął w radosnej i serdecznej atmosferze, dając uczestnikom nie tylko sporą dawkę wiedzy, ale i wiele okazji do wspólnej zabawy oraz integracji.

Zapraszamy nowe osoby do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia! Czekają na Was kolejne wyjazdy, wspólne przygody i niezapomniane chwile. 

Zobacz więcej zdjęć

[logoshowcase dots="false"]
Powrót do góry