Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Czas na zdrowie

23.08.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa w Osinach brała udział w konkursie "Czas na zdrowie" organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Szkoła zajęła 19 miejsce na 370 jednostek oświatowych zgłoszonych do projektu.

 

 

Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

W ramach pierwszego etapu konkursu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Sławomira Oleksaka oraz Anety Stasiak przygotowali prezentację multimedialną oraz plakat na temat zasad zdrowego odżywiania i form aktywnego spędzania czasu wolnego, które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na apelu

Drugi etap konkursu polegał na zorganizowaniu festynu propagującego zdrową, ekologiczną  żywność z naszego regionu. Akcję wspomogli swoimi działaniami Urząd Gminy w Mircu, Ośrodek Zdrowia w Mircu, Koło Gospodyń Wiejskich z Osin, Ochotnicza Straż Pożarna z Osin oraz miejscowi właściciele gospodarstw ekologicznych. Dostarczyli oni produkty, z których uczestnicy projektu wspólnie z  paniami z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzicami przygotowali zdrowe i wyśmienite smakujące potrawy.

W ramach propagowania zdrowego stylu życia panie pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Mircu zorganizowały punkt pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Informowały również o ryzyku związanym ze złym odżywianiem i brakiem ruchu. Pielęgniarki miały pełne ręce roboty, gdyż dobry przykład dbania o swoje zdrowie dali włodarze gminy na czele z wójtem Markiem Kukiełką, przewodniczącym Mirosławem Sewerynem i radnymi.

Uczestnicy festynu obejrzeli film pt. ,,Śmietnik w mojej głowie”, który przestrzegał przed zgubnym wpływem niezdrowego odżywiania się oraz brakiem ruchu, a z drugiej strony promował zasady aktywnego wypoczynku oraz zdrowego i racjonalnego odżywiania się.

W ramach festynu zorganizowano również konkursy gier i zabaw rodzinnych na świeżym powietrzu. Powyższe działania zostały szczegółowo opisane i wysłane do biura projektu.

W osińskiej szkole mają nadzieję, że działania prowadzone w ramach projektu "Czas na zdrowie" na stałe przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych mieszkańcó wsi i uczniów oraz zachęcą ich do aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, a tym samym wpłyną pozytywnie na stan zdrowia.

Tekst i foto: SP Osiny

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl