Czwartek, 9 lipca 2020
imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Strona główna

Jaki jestem sprawny ?

09.07.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Na mirzeckim orliku, będącym kompleksem boisk ze sztuczną nawierzchnią, doszło w niedzielę 7 lipca do niezwykłych zawodów sportowych pod hasłem „Jaki jestem sprawny?”

 

 

 

Impreza została przeprowadzona w ramach programu „Dzieciaki na orliki”. Stanowi on promocję aktywności sportowej różnych grup wiekowych i społecznych na orlikach. Przygotowany został w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Niedzielna impreza sportowa skierowana była do dzieci w wieku od 4 do 7 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Przeprowadziły ją animatorki sportu Małgorzata Rokita i Monika Musiał. Przygotowały one m.in. konkurencje sportowe w formie obwodu stacyjnego. Dzieci wspaniale się bawiły, wykonując różne sportowe zadania niejednokrotnie z lepszym rezultatem niż mama, tata, wujek czy babcia.  Dla wielu rodziców niedzielne zmagania były okazją do sprawdzenia swojej sportowej formy zapewne pierwszy raz od wielu lat. Dzieci mogły przy okazji zagrać w klasy, korzystać ze sprzętu sportowego udostępnionego przez organizatorów a także pod okiem animatorki Gosi wykonywać kredą rysunki, za co otrzymały słodkie upominki od wójta Marka Kukiełki oraz przedstawicieli Urzędu Gminy w Mircu. Na koniec rozegrany został miniturniej piłki nożnej, gdzie w systemie "każdy z każdym", grały przeciwko sobie drużyny „Dziewczynek”, „Chłopców” oraz „Tatusiów”. Nikogo z kibiców nie zaskoczyła zdecydowana przegrana drużyny „Tatusiów”, a o losach meczu „Dziewczynek” z "Chłopcami" zadecydowały rzuty karne. Zabawa zakończyła się rozdaniem drobnych upominków przekazanych przez Urząd Gminy w Mircu. Podczas tej sportowej zabawy dzieci mogły zjeść lody lub wypić chłodne napoje dzięki właścicielom restauracji „Wiktoria” z Mirca.

Następne sportowe spotkanie, zaplanowane pod hasłem „Każdy może być koszykarzem”, odbędzie się 21 lipca o godzinie 14.00.

Tekst: Monika Musiał
Foto:J.R.

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl