Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Podsumowanie gimnazjalnego projektu

29.06.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W mirzeckim gimnazjum dobiegł końca projekt, którego celem było poznanie ludzi z najbliższego otoczenia żyjących z pasją a także zainicjowanie działań rozwijających wrażliwość i kreatywność młodzieży.

 

 

 

Gimnazjaliści z klas II i III w ramach projektu uczestniczyli w aerobiku prowadzonym przez Annę Dudek oraz pogadance, przygotowanej przez Małgorzatę Spadło, na temat możliwości uprawiania sportu na terenie gminy Mirzec. Odwiedzili również wyjątkowe miejsca, chroniące dorobek naszych przodków od zapomnienia. Byli w Muzeum Regionalnym w Jagodnem, którego założycielem i opiekunem jest Jagoda Rafalska-Kawalec oraz uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, na których wykonywali wielkanocne pisanki. Zwiedzili gospodarstwo „Spichlerz regionalny”, którego właścicielem jest poetka, rzeźbiarka i malarka Elżbieta Jach ze Skrażyska Kościelnego.

W kwietniu gościli w progach rodzinnego przedsiębiorstwa ogrodniczego Czesława Kawalca z Jagodnego, który zapoznał uczniów z historią rodzinnej firmy, nowoczesną metodą uprawy pomidorów i mechanizmami funkcjonowania szklarni.

Gimnazjaliści spotkałli się z Grażyną Ból, pracującą z dziećmi – pacjentami oddziału dziecięcego Szpitala w Skarżysku Kamiennej. Grupa wolontariuszy przygotowała przedstawienie na podstawie wierszy Tuwima i Brzechwy, które zostało zaprezentowane pacjentom szpitala w Skarżysku oraz mirzeckim przedszkolakom.

23 i 24 maja młodzież poznała niezwykle interesujących właścicieli „Szkoły Wrażliwości”  w Kapkazach państwa Ewę i Mariusza Kosmalskich. Na pobyt w tym wyjątkowym miejscu składały się: przedstawienie na podstawie podań świętokrzyskich „O babie i diable” oraz warsztaty: teatralne, ceramiczne, gliniane, malowanie na szkle oraz biobudownictwa.

Grupa dziennikarzy opracowała dwa numery gazetki projektowej w formie e-gazety dostępnej na stronie internetowej naszego gimnazjum i w wersji papierowej.

Wystawę prac uczestników oraz prezentację ze zrealizowanego projektu można było obejrzeć w czasie jego podsumowania, które odbyło się w czerwcu w mirzeckim gimnazjum.

Tekst i foto: Gimnazum Publiczne w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl