Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Odsłonięcie tablicy "Szkoły Odkrywców Talentów"

07.04.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W Szkole Podstawowej w Mircu uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę „Szkoły Odkrywców Talentów”.  W województwie świętokrzyskim tytuł ten nadano dotychczas tylko 19 szkołom w tym jedynie trzem szkołom wiejskim.

 

 

Uroczystość odbyła się w czwartek 7 kwietnia. Byli na niej rodzice i władze gminy z wójtem Markiem Kukiełką, który w krótkim przemówieniu stwierdził, że jest dumny z uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy przyczynili się do sukcesu mirzeckiej podstawówki.

A sukcesów ma szkoła wiele. Jej dumą są dziewczęta z harcerskiego zespołu 104 ADH „Wichry” prowadzonego przez Piotra Spadło. Harcerki zostały m.in. laureatkami tarnobrzeskiego „Śpiewograńca”, jednego z największych ogólnopolskich festiwali piosenki harcerskiej. Na swoim koncie mają 3 wydane płyty oraz 5 „Jodeł” (w tym złotą) zdobywanych na Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach i to one swoim występem uświetniły uroczystość prowadzoną przez dyrektor Alicję Raczyńską.

Wspaniałe sukcesy odnoszą także siatkarze, którzy należą do najbardziej utalentowanych młodych sportowców województwa świętokrzyskiego.

Szkoła ubiega się obecnie o 240 tys. zł z projektu EFS na dodatkowe zajęcia dla dzieci i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Projekt przeszedł pozytywną ocenę formalną. Uczniowie występują w ogólnopolskich konkursach sportowych, artystycznych i przedmiotowych. Od kilku lat w mirzeckiej podstawówce organizowane są konkursy z języka angielskiego. Każdy uczeń otrzymuje w szkole bezpłatnie owoce i mleko.

Na zakończenie zebrani wysłuchali listów gratulacyjnych przysłanych przez minister Hall i świętokrzyską panią kurator oraz obejrzeli multimedialne prezentacje przedstawiające osiągnięcia szkoły.

Po uroczystości przyszedł moment na wpisy do księgi pamiątkowej.  Szkolne kroniki prowadzone są w Mircu nieprzerwanie od 1902 roku. 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl