Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Dawanie wypełnia serce

05.06.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Każdego roku na początku czerwca w mirzeckim gimnazjum organizowany jest Dzień Integracji. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Branie wypełnia ręce, dawanie wypełnia serce”.

 

 

Dzień Integracji to jedno z najważniejszych gimnazjalnych świąt. W szkole działają oddziały integracyjne. Uroczystość, na którą przybyli: wójt Marek Kukiełka, radni Roman Stompór i Andrzej Pomorski, kierownik Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli Agata Mundzik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicja Raczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców gimnazjum Agnieszka Wiśnios, otworzyła dyrektor gimnazjum Teresa Gach. Powitała ona wszystkich przybyłych na uroczystość, szczególnie zaś wychowawców i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Z wymienionymi placówkami mirzeckie gimnazjum prowadzi wieloletnią współpracę. Uroczystość przygotowały: Anna Kawalec, Aneta Gwóźdź, Agnieszka Minda, Jolanta Zalewska, Iwona Gralec, Beata Kowalska i Renata Iwoła.

-Integracja jest jednym z ważniejszych zadań szkoły, pozwala na włączanie młodzieży niepełnosprawnej w zróżnicowane środowisko rówieśnicze i zapewnia powszechną edukację w pełni zaspokajającą psychiczne, intelektualne i społeczne potrzeby uczniów – powiedziała dyrektor Teresa Gach. – Ta idea pomaga również nam wszystkim, młodym i dorosłym, dostrzegać w życiu prawdziwe i nieprzemijające wartości: dobro, piękno i miłość.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne młodzieży. Stały one na bardzo wysokim poziomie, co podkreślił wójt Marek Kukiełka, wyrażając uznanie dla pracy wszystkich, którzy nad przygotowaniem Dnia Integracji pracowali.

Gwiazdą poniedziałkowego spotkania była grupa teatralna "Domino" prowadzona przez Jana Kuneckiego. Przedstawiła ona "Niespodziankę dla leśniczego”, żartobliwą opowieść okraszoną garścią znakomitych piosenek, z którą zespół wygrał Międzynarodowy Festiwal Umiejętności Artystycznych DPS w Dąbrowie Górniczej. Zespół z Wierzbicy wygrywa ten festiwal już cztery lata z rzędu. Autorem warstwy słownej i muzycznej przedstawienia jest mieszkający w Mircu Jan Kunecki.

Końcowym akordem wspólnej zabawy młodzieży było rozstrzygnięcie konkursu na najnowszą wersję szkolnego mundurka oraz krótkie podsumowanie zakończonego przez gimnazjum projektu „Życie z pasją to sukces”. Ilustracją działań prowadzonych w jego ramach była wystawa prac ceramicznych powstałych na wyjazdowych warsztatach w Kapkazach oraz prezentacja multimedialna.

Dzień Integracji zakończyło rozdanie aktorskim zespołom słodkich nagród i wspólny obiad.

Tekst i foto: J.R.

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl