Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Dzień Języków Obcych

02.06.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

29 maja 2013 roku w Gimnazjum Publicznym w Mircu miał miejsce Dzień Języków Obcych. Szkolna impreza stała się okazją do nauki i wspaniałej zabawy.

 

 

Twórcami niezwykłej lekcji, która stała się okazją do zaprezentowania i poznania języka oraz kultury innych krajów, byli nauczyciele języków obcych: Anna Derlaga, Aneta Cieśla-Pedryc, Kamilla Adamus, Justyna Jeż, Małgorzata Strzelec oraz Marta Wolska.

Każda klasa przygotowała stoisko z potrawami wybranego kraju, symbolem narodowym oraz strojem. Uczniowie mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw z wielu zakątków świata, poczynając od amerykańskich hamburgerów, a  kończąc na zupkach chińskich. W jednej chwili gimnazjum stało się szkołą międzynarodową, gdyż na sali pojawili się Chińczycy, Japończycy, Amerykanie, Niemcy, a nawet Jamajczycy.

Jury musiało się nieźle natrudzić, aby dokonać końcowej oceny. Najciekawiej wypadła Jamajka – stoisko przygotowane przez uczniów klasy IIIc. Aleksandra Stępień z klasy Ib przebrana za Chinkę zdobyła nagrodę za najlepszy strój.

Głównym punktem imprezy były krótkie scenki zagrane w językach obcych.. Można było podziwiać talenty nie tylko językowe, lecz również aktorskie, taneczne i wokalne. Najlepsze, a jednocześnie niezapomniane okazało się wykonanie włoskiej piosenki „Felicita” przez uczniów klasy IIIb. W rolę Al Bano wcielił się Adrian Gregorczyk, a słowiczym głosem Rominy Power zaśpiewał Marcin Celuch. Na koniec gimnazjaliści obejrzeli prezentację z wymiany polsko-niemieckiej.

Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy album o krajach niemieckojęzycznych:  I miejsce zajęła Karolina Więcław z kl. IIc  (album o Niemczech), II Olga Kukiełka z  kl. Ib (album o Szwajcarii), III Aleksandra Kawalec z kl. IIc (album o Niemczech i Austrii).
Tekst: Kamilla Adamus
Foto: J.R.Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl