imieniny: Izydora, Wacława, Platona

Strona główna

Kolejny sukces młodych siatkarzy z gminy Mirzec

30.05.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

24 maja 2013r. w Kielcach miały miejsce finały wojewódzkich turniejów minisiatkówki dla uczniów szkół podstawowych Świętokrzyskie Mini Volley Cup. Młodzi zawodnicy walczyli  o prawo startu w ogólnopolskich finałach siatkówki  Kinder+ Sport. Udało się to w dwóch kategoriach zawodnikom mirzeckiego Ibisa.

Finały okazały się niezwykle udane dla zawodników trenowanych przez Przemysława Strabanika. W każdej kategorii stawali na podium, co nie udało się żadnej innej reprezentacji ze świętokrzyskiego.
I tak:
- w kategorii jedynek zwyciężył Kajetan Kubicki z Ibisa Mirzec, III był Maciej Kosno;
- w kategorii dwójek również zwyciężyli zawodnicy z Mirca: Kajetan Kubicki i Filip Jarosiński;
- w kategorii trójek II miejsce wywalczyli: Tomasz Staszałek, Dominik Majorczyk i Krystian Sieczka;
- w kategorii czwórek III miejce zajęli: Dominik Wanko, Emil Rafalski, Paweł Szot i Wojciech Bilski.

Drużyny z miejsc drugich i trzecich, a więc  także nasze zespoły („trójka” i „czwórka”), mają jeszcze szansę awansu do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 1 i 2 lipca w Drzonkowie. Warunkiem jest zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca w turnieju barażowym. Ibis Mirzec jako jeden z 4 klubów w Polsce otrzymał prawo organizacji takiego turnieju. Odbędzie się on w hali mirzeckiego gimnazjum 5 czerwca br., co jest niezwykłą promocją naszej gminy. Wystartuje w nim w każdej kategorii po 8 zespołów z województw: małopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego z takich miast jak: Kraków, Rzeszów, Łódź, Kielce.

Warto podkreślić, że jest to w ostatnich tygodniach kolejny świetny występ młodych siatkarzy z naszej gminy. 16 maja br. drużyna Szkoły Podstawowej w Mircu zdobyła mistrzostwo województwa, a zespół Szkoły Podstawowej w Gadce zajął miejsce trzecie.