Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Przedszkolaki potrafią

21.05.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Tego jeszcze w historii mirzeckiego przedszkola nie było. Przedszkolaki na przełomie kwietnia i maja wzięły udział w cyklicznych zajęciach plastycznych w mirzeckiej bibliotece publicznej, gdzie pod czujnym okiem Justyny Swat udało im się stworzyć ciekawe i jedyne w swoim rodzaju prace plastyczne z papieru, godne największego uznania.

 

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym, jest formą ekspresji  i jednocześnie kontaktu z najbliższym otoczeniem, jest również najlepszym sposobem wspomagającym jego wszechstronny rozwój. Dodajmy jeszcze, że wyzwala uczucia i emocje, pobudza i rozwija zdolności oraz wrażliwość estetyczną, a wszystko to zwiększa szansę powodzenia dziecka w szkole i w życiu.

Najmłodsi z mirzeckiego przedszkola  codziennie mają okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, poznawać różnorodne techniki, doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie, rozwijać własną inwencję twórczą i kreatywność. Pomysłów im nie brakuje, lecz  by zajęcia te zyskały na  atrakcyjności  zorganizowano warsztaty plastyczne w zaprzyjaźnionej miejscowej bibliotece, która jako placówka kulturalna doskonale spełnia swoją rolę również i w tej dziedzinie.  W ramach wyżej wymienionych warsztatów dzieci z najstarszej grupy wiekowej "Biedronek" w niecodziennej atmosferze przepełnionej zapachem książek, stworzyły śliczne papierowe cuda. W czasie kilku takich spotkań powstały zakładki do książek oraz przepiękne laurki, których przeznaczenie niech na razie pozostanie tajemnicą. Gwarantujemy, że osoby nimi obdarowane z pewnością będą zachwycone ich pomysłowością, a jednocześnie prostotą. Mamy również nadzieję, że wykonane przez dzieci zakładki do książek będą długo im służyć.

Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za gościnność oraz wspaniałą podróż w świat sztuki, która dla najmłodszych  okazała się znakomitą zabawą.

Tekst i foto: Przedszkole w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl