Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Gminne Dni Profilaktyki 2013

20.05.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Po raz jedenasty mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i naszej gminy obchodzili Dni Profilaktyki.

 

 

 

Na Gminne Dni Profilaktyki złożyły się konkursy, przedstawienia profilaktyczne i warsztaty. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele i uczniowie mirzeckiego gimnazjum, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach. Koordynatorką akcji była gimnazjalna pedagog Jolanta Zalewska.

17 maja 2013r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu nastąpiło podsumowanie tegorocznych działań. Przybyli na nie: przewodniczący Rady Gminy w Mircu Mirosław Seweryn, kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli Agata Mundzik, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Potrzeszcz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach aspirant Janusz Kowalewski i sierżant Sebastian Śpiewak, delegacje szkół podstawowych z terenu gminy Mirzec oraz dyrektorzy szkół (Renata Błędzińska, Alicja Raczyńska, Izabela Stachowicz, Beata Stefańska, Zofia Siwiec).

Spotkanie, prowadzone przez uczennice gimnazjum Milenę Seweryn i Agnieszkę Kurek, rozpoczęło się od wystąpienia dyrektor gimnazjum Teresy Gach i przewodniczącego Mirosława Seweryna. Po nich zaśpiewał gimnazjalny chór C@merata przygotowany do występu przez Piotra Spadłę. Następnie przybyli na spotkanie policjanci wygłosili pogadankę „Naruszenie nietykalności i dóbr osobistych człowieka”.

Każda ze szkół podstawowych przygotowała na spotkanie bardzo ciekawe scenki o charakterze profilaktycznym. Wiele z nich stało na bardzo wysokim poziomie. Powołane do ich oceny jury stwierdziło, że najlepiej zaprezentowała się Szkoła Podstawowa w Trębowcu i ona zajęła pierwsze miejsce. Na drugim znalazła się Szkoła Podstawowa w Osinach, na trzecim Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym, a wyróżnienie zdobyli uczniowie z Małyszyna. Występy uczniów ze szkół podstawowych podsumował krótkim skeczem kabaret złożony z uczniów gimnazjum. W konkursie na najlepszy transparent wygrało Jagodne, przed Mircem, Tychowem Nowym i Gadką. Wyróżnione szkoły otrzymały drobne upominki od kierownik GOPS Grażyny Potrzeszcz i sier. Sebastiana Śpiewaka.

Podsumowaniem spotkania był przemarsz jego uczestników ulicami Mirca. Pochód zabezpieczała policja.

Tekst i foto: J.R.


 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl