Niedziela, 20 października 2019
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Strona główna

Spotkanie z muzyką i książką

19.05.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Z okazji X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”, 16 maja 2013r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mircu miało miejsce uroczyste spotkanie miłośników książek.

 


Organizatorem spotkania była kierowana przez Dorotę Tomaszewską Gminna Biblioteka Publiczna w Mircu. Przybyli na nie najaktywniejsi czytelnicy, bibliotekarze, członkinie Klubu Aktywnego Seniora, sekretarz gminy Marta Ziomek, przewodniczący rady Mirosław Sewerym, wiceprzewodniczący Jan Raczyński oraz  wspaniali artyści: Małgorzata Biesaga – kielecka pieśniarka i Krzysztof Nawrot – literat.

Na wstępie spotkania Dorota Tomaszewska podziękowała przybyłym samorządowcom za wszelką pomoc, jakiej działające w naszej gminie 4 publiczne biblioteki, otrzymują od lokalnych władz.

Następnie podziękowania „za wierność książce i bibliotece” wraz z książkowymi upominkami i dyplomami otrzymało kilkunastu najaktywniejszych czytelniczek i czytelników. Po nich kierownik Tomaszeska dyplomy wraz ze słowami podziękowań „za współpracę, przyjaźń i wierność Gminnej Bibliotece Publicznej w Mircu” wręczyła członkiniom Klubu Aktywnego Seniora.

„Za sumienną i rzetelną pracę, zaangażowanie, za troskę o czytelnika oraz za krzewienie kultury” podziękowania otrzymali bibliotekarze: Kazimiera Sobczyk (z biblioteki w Tychowie Starym), Danuta Pońska (Małyszyn), Krystyna Bednarczyk (Gadka) i Krzystyna Strycharska (Mirzec).

Nie zapomniano również o kierownik Dorocie Tomaszewskiej, której w imieniu wójta podziękowania za dotychczasową pracę złożyła sekretarz gminy Marta Ziomek. Przewodniczący Mirosław Seweryn i jego zastępca Jan Raczyński, dziękując Dorocie Tomaszewskiej za sumienną pracę, przekazali pani kierownik książkowe upominki i zadeklarowali w imieniu całej Rady Gminy w Mircu, że będą popierane wszelkie inicjatywy służące rozwojowi bibliotekarstwa w gminie oraz poprawie warunków pracy bibliotek.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ Małgorzaty Biesagi i Krzysztofa Nawrota. Artystów można usłyszeć po kliknięciu w poniższe linki.

Tekst, dźwięk i foto: J.R.

Małgorzata Biesaga >>
Krzysztof Nawrot >>

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl