Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Słodka zabawa

27.04.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem uczestniczą w ramach koła artystycznego w II edycji nieodpłatnych warsztatów kulinarnych dla placówek oświatowo-wychowawczych z całej Polski.

 

 

Akcja słodkich atrakcji dla dzieci, aktywnych zajęć i puli produktów jest propozycją  Rieber Foods Polska S.A.- właściciela marki Delecta.

Program warsztatów kulinarnych jest skierowany do instytucji oświatowo-wychowawczych, prowadzących bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Szkoły, przedszkola i kluby dziecięce, które zgłoszą się do drugiej edycji programu „Warsztaty kulinarne - Pieczemy babeczki!” otrzymują zestaw produktów – Babeczek Nadzianych Delecta i konspekty metodyczne, które umożliwią zorganizowanie praktycznych zajęć kulinarnych w szkole. Celem realizowanej akcji jest popularyzacja wspólnego pieczenia oraz nauki przez zabawę i zajęcia praktyczne.                                                                     

Przygotowanie
Najpierw przygotowanie warsztatu pracy, mycie rąk, zakładanie fartuszków, zapoznanie z produktami i przepisem wykonania. W 4-osobowych grupach uczniowie mieszali składniki, nakładali ciasto do papierowych foremek, nadziewali.

Pieczenie
Kolejnym zadaniem było przygotowanie piekarnika, włożenie ciastek, doglądanie pieczenia. Całą szkołę wypełnił smakowity zapach i aromat piekących się babeczek.

Degustacja
Babeczki upieczone i wystudzone, owocowy kubek kisielu Delecta, kolorowy breloczek na pamiątkę  i czas na zasłużony relaks. Babeczki znikały w okamgnieniu.

Uczestnicy warsztatów ochoczo z dużym zaangażowaniem i emocjami sprawdzali swe umiejętności na polu kulinarnym. Słodkie rarytasy wykonane przez dzieci smakowały uczniom naszej szkoły, pracownikom i samym wykonawcom.

Pyszna zabawa, doskonały pomysł na twórcze spędzenie czasu, walory edukacyjne i kulinarne, to tylko niektóre aspekty, dzięki którym cykl warsztatów cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Tekst i foto: SP Jagodne

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl