Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Podróż do krainy książek

24.04.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W miniony piątek 6-latki z mirzeckiego przedszkola wyruszyły na kolejną wycieczkę po najbliższej okolicy. Tym razem przedmiotem zwiedzania była Biblioteka Publiczna w  Mircu - miejsce niezwykłe, zachęcające do częstego obcowania z literaturą. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów książek dla dzieci przeczytanych przez bibliotekarkę oraz poznały warunki, jakie należy spełnić by stać się jej czytelnikiem.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że książka to niezwykłe bogactwo, lecz wie o tym tylko ten, kto często z niej korzysta. W dobie rozwoju telewizji i  Internetu jakby nieco mniej popularna. To prawda, że czytanie jej zajmuje dużo więcej czasu, lecz tylko ona stanowi furtkę do pięknego świata ludzkiej wyobraźni.

Książka towarzyszy dziecku już od najmłodszych lat życia i trudno nie docenić jej bogatego wszechstronnego oddziaływania na jego rozwój w niemalże wszystkich jego aspektach. Dostarcza wiedzy o świecie, systematyzuje i uczy myślenia, pobudza twórczą wyobraźnię, wpływa stymulująco na sferę umysłową i społeczną.

Przedszkolaki z grupy ,,Biedronek" mają stały kontakt z książką, nie tylko na zajęciach dydaktycznych, bowiem w godzinach popołudniowych codziennie słuchają bajek, opowiadań i wierszy dla dzieci czytanych im przez wychowawczynie. Niektórzy potrafią już czytać sami i mają okazję się tym pochwalić przed rówieśnikami. Wszystko to dzieje się w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" i trwa nieprzerwanie od kilku lat.

Aby jeszcze bardziej wzbudzić zainteresowanie najmłodszych książką, najstarsza grupa przedszkolna wraz z wychowawczyniami udała się z wycieczką do zaprzyjaźnionej biblioteki publicznej, by poznać to wyjątkowe miejsce.  Zapach książek tworzył niezwykły klimat tajemniczości, co tylko wzbudzało ciekawość najmłodszych, z zainteresowaniem więc, przyglądali się książkom starannie ułożonym na półkach, a ich ogromna ilość wzbudziła ogólny zachwyt. Bibliotekarka - Dorota Tomaszewska  dostarczyła im niezbędnych informacji na temat funkcjonowania biblioteki, zasad korzystania z bogatego księgozbioru oraz warunków, jakie należy spełnić, aby do tej kulturalnej placówki należeć. Przedszkolaki mogły obejrzeć wybrane przez siebie książki dla dzieci a także wysłuchać bajek czytanych przez bibliotekarkę. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał z rąk bibliotekarki zakładkę do książki, kartę czytelnika oraz słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję,że najmłodsi będą często odwiedzać to magiczne miejsce jako uczniowie, a później dorośli, bowiem "czytanie jest jak dotąd najpotężniejszym mechanizmem rozwoju człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli", warto więc o tym pamiętać.

Serdecznie dziękujemy Dorocie Tomaszewskiej za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia i aktywny udział w akcji przebiegającej pod hasłem: "Cała Polska czyta dzieciom".

Tekst i foto: Przedszkole w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl