Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Literacki sukces uczennicy z Osin

18.04.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Anna Szot z VI klasy Szkoły Podstawowej w Osinach zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim. W maju ukaże się książka z 40 wyróżnionymi baśniami. Będzie wśród nich także utwór Ani.

 

 

„I ty możesz zostać baśniopisarzem” – to ogólnopolski konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu. Patronat nad nim objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik oraz Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak. Każdy z uczestników konkursu musiał ułożyć baśń, w której twórczo wykorzystał wybrane motywy z dzieł Andersena.

W tym roku z tym wyzwaniem postanowiły zmierzyć się trzy uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach: Zuzanna Biesiadecka z kl. IV oraz Dominika Bilska i Anna Szot z kl. VI. Pod opieką Jacka Królaka przygotowały interesujące baśnie, które zostały zgłoszone do konkursu. Konkurencja była ogromna. Do organizatorów napłynęło 258 prac z 15 województw. Uroczyste rozstrzygnięcie nastąpiło 12 kwietnia podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.

Wielki sukces odniosła Anna Szot z Osin, którą za baśń „Alfred i tajemnicza książka” komisja konkursowa nagrodziła II miejscem. Ania otrzymała piękną statuetkę oraz nagrody rzeczowe. Największą satysfakcję sprawi jej jednak zapewne literacki debiut. W maju ukaże się książka z 40 najpiękniejszymi baśniami wyróżnionymi w konkursie. Będzie to piękna pamiątka na całe życie. Sukces doceniła również cała klasa VI, która zaraz po triumfalnym powrocie laureatki do szkoły złożyła jej serdeczne gratulacje.

Ania jest częstym gościem w szkolnej bibliotece i po porostu „pochłania” książki. A że czytanie rozwija wyobraźnię, osiągnięcia naszej uczennicy stają się zrozumiałe.

W załączeniu nagrodzona baśń „Alfred i tajemnicza książka”. Życzymy przyjemnej lektury.
"Alfred i tajemnicza książka" - pobierz i przeczytaj >>

Tekst i foto: SP Osiny

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl