Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Przedszkolaki dbają o zdrowie

23.03.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W ostatnich dniach grupa 6-latków z przedszkola w Mircu uczestniczyła w ciekawych zajęciach z cyklu: "Dbam o zdrowie" prowadzonych w ramach edukacji prozdrowotnej i ekologicznej, bowiem jak pisał znany poeta Jan Kochanowski: "nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego".

 


Edukację z wyżej wymienionego zakresu należy rozpocząć już w przedszkolu w myśl przysłowia: "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał". Dużo  wiedzą  na ten temat miejscowe przedszkolaki, które poznały zasady zdrowego żywienia, znaczenie higieny oraz ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Warto nadmienić, że placówka posiada certyfikat "Bezpieczne przedszkole" i jednocześnie jest uczestnikiem programu przebiegającego pod hasłem "Zdrowy początek". Program ten promuje nawyki prozdrowotne i świadomość ekologiczną najmłodszych.

Aby przekazywane informacje były jeszcze bardziej wiarygodne, w środę "Biedronki" odwiedziła pielęgniarka szkolna - Regina Seweryn, prezentując niezwykle pouczającą pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały mądrych rad, by następnie wspólnymi siłami stworzyć "receptę na zdrowie". Dzieci miały okazję obejrzeć stetoskop, ciśnieniomierz, glukometr oraz zestaw apteczny.

Dużo atrakcji i przyjemności dostarczyło im wspólne wykonanie witaminowego deseru z owoców. Smakował wybornie nawet niejadkom, wszak każdy wykonał go samodzielnie.

W czwartek "Biedronki" wraz z wychowawczyniami udały się z wycieczką do miejscowego ośrodka zdrowia, by zwiedzić gabinet lekarski, stomatologiczny, laboratorium analityczne oraz aptekę a tym samym pozbyć się lęku powszechnie zwanego "syndromem białego fartucha". Największym zainteresowaniem cieszyła się obserwacja przez mikroskop w laboratorium. Nie obyło się bez drobnych upominków dla przedszkolaków od służby zdrowia. Najciekawsze jest jednak to, że nie boją się już ani "białego fartucha", ani strzykawki, ani nawet leczenia zębów. I tak trzymać!

W niedługim czasie wszyscy wezmą udział w przedszkolnym konkursie plastycznym "Dbam o zdrowie" podsumowującym cykl zajęć o tematyce prozdrowotnej.

Serdecznie dziękujemy dr Barbarze Jaworskiej, Jolancie Grzesik, Reginie Seweryn i Dorocie Zawiszy za pomoc w realizacji powyższego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl