Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Dzień Otwartej Szkoły w mirzeckim gimnazjum

22.03.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Co roku 21 marca w mirzeckim gimnazjum ma miejsce Dzień Otwartej Szkoły.

 

 


Szóstoklasiści ze wszystkich 8 szkół podstawowych, jakie funkcjonują w gminie Mirzec, przyjeżdżają do gimnazjum, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i poznać swych starszych kolegów oraz nauczycieli, którzy będą ich uczyć, o ile rodzice zadecydują, by tu właśnie przysłać swe pociechy.

Spotkanie stało się także okazją do zaprezentowania utalentowanych gimnazjalistów, co miało miejsce na sali gimnastycznej w części artystycznej. Potem szóstoklasiści udali się na krótkie zajęcia: języka polskiego, języka rosyjskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii, fizyki i plastyki. Zapoznali się również z możliwościami, jakie stwarza tzw. mobilna pracownia internetowa oraz z projektem nowatorskiej nauki języka niemieckiego "Deutsch Wagen Tour". Przybyłym gościom przedstawione zostały również multimedialne prezentacje przedstawiające najważniejsze wydarzenia z życia gimnazjum.

W organizacji spotkania aktywnie uczestniczyli gimnazjaliści, którzy pomagali również w przeprowadzeniu lekcji. Niektóre z zajęć prowadzone były niemal w całości przez uczniów gimnazjum.

Na Dzień Otwartej Szkoły przybyły lokalne władze: wójta Marek Kukiełka, kierownik oświaty Agata Mundzik, radni: Agnieszka Idzik-Napiórkowska, Czesław Raczyński, Piotr Rokita i Roman Stompór. Wśród gości powitanych przez dyrektor Teresę Gach byli również: przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Wiśnios, dyrektorzy i nauczyciele z poszczegołnych szkół podstawowych oraz rodzice.

Tekst i foto: J.R.


 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl