Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Z ekologią na ty

13.03.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Mirzeckie przedszkolaki z  grupy „Biedronek"  zgłębiają tajniki wiedzy ekologicznej, która pozwoli im spojrzeć na przyrodę z należnym jej szacunkiem i wrażliwością. Dzięki ciekawym zajęciom uczą się odpowiedzialności za jej stan, poznają zasady jej ochrony, a wszystko po to, by przyszłe pokolenia mogły ją podziwiać i czerpać z jej bogactwa.Świat przyrody jest piękny, tajemniczy, fascynujący, dostarcza nam wielu pozytywnych emocji i wzruszeń.  Aby więc jak najdłużej zachował swój niepowtarzalny urok, potrzeba mądrych działań ze strony jego mieszkańców. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji coraz większego znaczenia nabierają pojęcia takie jak: ekologia, edukacja ekologiczna, ochrona środowiska. Wiedzę z tego zakresu kształtujemy przez całe życie, dobrze więc jeśli rozpocznie się ona jak najwcześniej.

W ramach  edukacji ekologicznej przebiegającej pod hasłem: „Z ekologią na ty"  dzieci z  grupy „Biedronek" wzięły udział w wielu ciekawych zajęciach dotyczących: sprzątania  bliższego i dalszego otoczenia, sposobu segregacji odpadów oraz recyklingu surowców wtórnych a także znaczenia czystego powietrza, wody, gleby dla wszelkiego życia na ziemi. Poprzez zabawy badawcze i eksperymenty dzieci poznawały tajemnice wody- jej stany skupienia, właściwości oraz sposoby filtracji. Przedszkolaki udały się również z wycieczką do ujęcia wody w Trębowcu, gdzie miały okazję na własne oczy obejrzeć szereg urządzeń, dzięki którym z naszych kranów płynie czysta i nadająca się do picia woda, w tym małą oczyszczalnię ścieków. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o uzdatnianiu wody, systematycznym badaniu jej przydatności do spożycia, nim zostanie przesłana siecią wodociągową do użytkowników. W najbliższych dniach edukacja ekologiczna w przedszkolu będzie przebiegała pod hasłem zdrowego stylu życia, ale o tym już wkrótce.

Serdecznie dziękujemy Piotrowi Nowakowi za pełnienie roli przewodnika wycieczki oraz przedszkolnej radzie rodziców za  finansowe wsparcie.  

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl