Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

W Brzechwolandii

01.03.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

By zgłębić tajniki teatru, mirzeckie przedszkolaki wyjechały  autokarem do MDK w Skarżysku-Kamiennej, bowiem tam właśnie wrocławscy aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprezentowali dla nich spektakl „Brzechwolandia” oparty na utworach znanego polskiego poety literatury dziecięcej- Jana Brzechwy. Działo się to  27 lutego 2013r.


W ramach kontynuacji programu edukacyjnego „Wychowanie poprzez zabawę w teatr” przedszkolaki z Mirca mają wiele okazji, by zetknąć się z wszelkimi działaniami teatralnymi, poznać świat teatru poprzez aktywne w nim uczestnictwo, które nie kończy się jedynie na tradycyjnych uroczystościach przedszkolnych. Najlepszą lekcją w ramach wyżej wymienionej edukacji jest bowiem bezpośredni kontakt z profesjonalnymi artystami teatru, dostarczający młodym widzom wielu przyjemnych doznań.  Dlatego właśnie przedszkolaki z Mirca wyruszyły w minioną środę  z wycieczką do  MDK w Skarżysku-Kamiennej, by zetknąć się w nieco odmienny sposób z twórczością J. Brzechwy.

Wizyta w „ Brzechwolandii” przebiegała pod hasłem dobrej zabawy i pozwoliła dzieciom przenieść się w zaczarowany świat poezji dziecięcej. Nieodzownym elementem spektaklu był humor, towarzysząca mu muzyka oraz taniec, tak lubiane przez najmłodszych. Aktorzy prezentowali  znane utwory poety takie jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Miś”, „Znaki przestankowe”, „Atrament” i wiele innych,  a wszystkie uczyły jak powinno się w życiu  postępować, bo o dobrym zachowaniu często zapominamy . Spotkaniu towarzyszyła wspólna interaktywna zabawa. Okazało się, że wielu z przedszkolaków doskonale zna twórczość tego znanego klasyka literatury dziecięcej. Niemałą atrakcję wycieczki stanowiła podróż autokarem, bowiem jak się okazało, niektórzy jechali nim po raz pierwszy.

Wizyta w „ Brzechwolandii” dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń, zachęciła do częstych spotkań z poezją dziecięcą i teatrem, ale nade wszystko była okazją do poszerzenia wiadomości z tego zakresu. Zainteresowanych informujemy, że nie jest to ostatnie spotkanie najmłodszych z teatrem, kolejne już wkrótce.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowanie  rodzicom przedszkolaków za finansowe wsparcie wyżej wymienionego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl