Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

W szkołach świętowano Dzień Babci i Dziadka

23.01.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Ferie nie przeszkodziły szkołom w organizacji Dnia Babci i Dziadka.

 

 Przygotowanie uroczystości dla „drugich rodziców” jest w szkołach tradycją.

Szkoła Podstawowa w Gadce
11 stycznia odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami w Szkole Podstawowej w Gadce. Przybyło na nią ponad 100 zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: sekretarz gminy Marty Ziomek, kierownik oświaty Agaty Mundzik i wiceprzewodniczącego rady Jana Raczyńskiego.

Zebrani goście obejrzeli przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”, wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci. Ze wzruszeniem oklaskiwali opisy małych aktorów.

Babcie tworzące zespół ludowy „Kumosie” odwdzięczyły się wnukom  kilkoma piosenkami. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do kawy, herbaty i ciasta przygotowanego przez mamy.

Uroczystość przygotowali nauczyciele poszczególnych klas, pracownicy szkoły i rodzice. Dziękując im za wykonaną pracę, dyrektor Lidia Drożdżał złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia zdrowia, szczęścia i miłości ze strony wnuków na każdy dzień.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
11 stycznia 2013r. na zaproszenie dzieci z klasy „0”  do Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym przybyli dziadkowie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka kochane wnuczęta przedstawiły „Bajkowe jasełka” oraz montaż słowno muzyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Dzieci z wielką radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Bardzo wzruszeni dziadkowie długo oklaskiwali swoje pociechy.

Po występie dyrektor Izabela Stachowicz złożyła gorące życzenia zaproszonym Babciom i Dziadkom. Szczególne podziękowania skierowała do małych aktorów, gratulując im wspaniałego występu.  Podziękowała rodzicom dzieci za przygotowanie strojów i zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla zebranych gości. W swych podziękowaniach dyrektor wyróżniła Anetę Kruk, wychowawcę klasy „0”, która z pomocą Moniki Musiał przygotowała przedstawienie. Następnie wnuczęta odśpiewały kochanym Babciom i Dziadziusiom „Sto lat” i wręczyły im własnoręcznie przygotowane prezenty.

Uroczystość z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

Tekst i foto: Maciej Rafalski, Szkoła Podstawowa w Gadce, Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl