Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Choinkowe bale

17.01.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Karnawał to pora, gdy w szkołach podstawowych dzieci bawią się na choinkowych balach.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Trębowcu
W sobotę, 12 stycznia odbyła się zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Trębowcu. Co roku jest to impreza nie tylko dla uczniów szkoły, ale także dla ich rodzeństwa, absolwentów i mieszkańców Trębowca. W tym roku do szkoły przybyli także wspaniali goście: wójt Marek Kukiełka, wiceprzewodniczący rady Jan Raczyński oraz sołtys Trębowca Stanisław Seweryn.

Wszystkich uczestników choinki powitała serdecznie dyrektor szkoły Beata Witkowska. Następnie uczennica klasy VI - Iwona Chmolowska zaprosiła publiczność do krainy bajek i baśni, po czym zabrzmiały dźwięki poloneza, którego przepięknie zatańczyli uczniowie starszych klas, po nim oczom widzów ukazał się tajemniczy srebrzysto-biały pałac lśniący lodowym blaskiem. W pałacu mieszkała bezduszna Królowa Śniegu, która chciała, by na świecie panowało zło i wtedy... powstało prawdziwe baśniowe zamieszanie. Do pałacu królowej zawitali: Dziewczynka z zapałkami, Kaj, Gerda, Czerwony Kapturek, Calineczka, Elf, Diabeł oraz śnieżynki i krasnale. Kopciuszek pokłócił się ze Śnieżką o Królewicza, a Wilk zakochał się w Królowej Śniegu, odmieniając jej zły charakter. Wszytko skończyło się szczęśliwie, a finałowy taniec rozpoczął prawdziwą karnawałową zabawę.

Autorem scenariusza baśni była Krystyna Tomkowska. Nad przygotowaniem występu czuwały Irena Stachowicz i Dorota Tomkowska. Pozostali nauczyciele pomagali przy wykonaniu dekoracji pomysłu Beaty Witkowskiej oraz zadbali o poczęstunek dla gości. Rodzice upiekli ciasto i zaangażowali się w przygotowanie strojów dla aktorów. Dzięki tej zgodnej współpracy impreza była naprawdę udana.

Warto dodać, że przedstawienie było elementem ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Fragment oryginalnej baśni o Królowej Śniegu przeczytał z aktorskim kunsztem wójt Marek Kukiełka, zaś młodzi aktorzy odczytali, napisaną wierszem przez mieszkankę Trębowca - Agnieszkę Biernacką, baśń o Kopciuszku. Sołtys Stanisław Seweryn recytował swój wiersz o choince, życząc wszystkim zdrowia i pomyślności w nowym roku.

W nagrodę za wspaniały występ aktorzy otrzymali wielkie brawa i słodkie upominki. Po czym wszyscy ruszyli do tańca, w przerwach którego miały miejsce zabawy i konkursy.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
Karnawał to czas radości i rozrywki. Czekają na niego zarówno mali jak i duzi. Świetną okazją do zabawy była szkolna choinka, która odbyła się w Tychowie Starym 12 stycznia. Czekali na nią z niecierpliwością wszyscy uczniowie oraz ich rodzice, którzy przygotowali swym pociechom wspaniałe stroje. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było zauważyć m.in. wróżki, księżniczki, motylki, Batmanów, Spidermanów, rycerzy i muszkieterów. O muzykę zadbał Dariusz Derlatka. Na choince nie zabrakło również konkursów z nagrodami i zabaw. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Choinka stanowiła wspaniałą imprezę integracyjną, na której spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
W Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym została zorganizowana zabawa choinkowa, która odbyła się na początku ferii. Czekali na nią z wielką niecierpliwością młodsi uczniowie, którzy zaprezentowali się w niezwykłych strojach karnawałowych. Można było znaleźć kolorowe motyle, biedronkę, pszczółkę, wróżki, urzekające księżniczki, a nawet Królową Śniegu. Nie zabrakło też odważnych rycerzy, piratów, Batmanów czy Spidermanów, a także innych przebierańców. Ci, którzy przebrali się, otrzymali nagrody. Na początku zabawy zaprezentowali się kolędnicy, którzy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzali mieszkańców Tychowa Nowego. Wielką atrakcją okazały się konkursy, których tego dnia nie mogło zabraknąć oraz pokaz tańca przygotowany przez uczennice klas IV-VI pod kierunkiem Małgorzaty Rokity. Warto wspomnieć „Taniec z balonami”, zabawę  „Krzesełka", taniec na gazecie czy wyścig z piłeczkami. Oczywiście momentem kulminacyjnym był wybór dwóch królowych balu. Zostały również wybrane najlepiej bawiące się dzieci ze wszystkich klas. Uczniowie otrzymali też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Zabawę choinkową przygotowały Ewa Grzelka, Jolanta Węgrzyn oraz  Aneta Borowska, która ją poprowadziła.

Tekst i foto: SP Trębowiec, SP Tychów Stary, SP Tychów Nowy

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl