Niedziela, 20 października 2019
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Strona główna

Niech kolęda się niesie...

09.01.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

W sobotę 5 stycznia, w przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli Święta Trzech Króli,  w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach z inicjatywy zespołów folklorystycznych: "Osinianek” z Osin, "Kumosi” z Gadki, "Trębolanek” z Trębowca, "Tychowian” z Tychowa Nowego i "Jutrzenki” z Ostrożanki odbyło się wspólne kolędowanie pod hasłem "Niech kolęda się niesie...”.

 

Spotkanie to uświetnione zostało wspaniałymi jasełkami przygotowanymi przez  przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Osinach, która od początku istnienia centrum bardzo aktywnie włącza się w jego działalność. Nad przygotowaniem inscenizacji czuwały: Zofia Siwiec - dyrektor szkoły i opiekun szkolnego zespołu muzycznego, Dorota Fituch - katechetka, Alina Dudek - wychowawca kl. 0 i Małgorzata Cichocka - wychowawca kl.III. Dekoracje przygotowała Iwona Ankurowska. Mali aktorzy prezentowali się doskonale. Śpiewali kolędy, pastorałki i wspaniale odgrywali swe role.

Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście: wójt Marek Kukiełka z żoną, przewodniczący rady Mirosław Seweryn, wiceprzewodniczący Jan Raczyński, ks. kan. Daniel Kobierski, ks. Dariusz Maciejczyk, radny gminy Roman Stompór, sołtys Osin Jan Zawisza, sołtys Trębowca Stanisław Seweryn, rodzice uczniów, mieszkańcy Osin i zespoły folklorystyczne z gminy Mirzec. Występy młodych aktorów bardzo spodobały się publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Gospodarz gminy Marek Kukiełka zaangażowanie i trud dzieci włożony w przygotowanie jasełek nagrodził słodkimi upominkami. Wójt i przewodniczący rady Mirosław Seweryn życzyli przybyłym do CTL-u wszelkiej pomyślności w całym 2013 roku. Po jasełkach miało miejsce wspólne kolędowanie zespołów folklorystycznych i zaproszonych gości przy akompaniamencie Zofii Siwiec i Karola Bilskiego.

Aktualnie w Centrum Twórczości Ludowej trwają warsztaty, na których między innymi odtwarzana jest stara technika tkania na krosnach. Jak widać na dołączonych fotografiach panie z zespołu folklorystycznego "Osinianek" tkają na nich kolorowe chodniki. Martwymi nie pozostają również pozostałe muzealne eksponaty związane z przetwarzaniem lnu. Na piętrze ośrodka stoi dorodna choinka przystrojona wyrobami rękodzieła powstającymi na warsztatach.

Tekst: Anna Piątek, J.R.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję



Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję






Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007




Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl





Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl