Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Teatralna edukacja przedszkolaków

12.12.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Kolejne  spotkanie mirzeckich przedszkolaków z teatrem miało miejsce 11 grudnia 2012r. Wtedy to do przedszkola zawitał Teatrzyk Kukiełkowy „Czar Bajek" z Rzeszowa, by zaprezentować spektakl przygotowany na podstawie znanej bajki pt. „Jaś i Małgosia”.  Miał on niezwykle pouczający charakter  i był okazją do poszerzenia wiedzy na temat teatru.


Bajkę obejrzały dzieci z wszystkich grup wiekowych i pomimo że doskonale była im znana, z zapartym tchem śledziły losy głównych bohaterów- rezolutnego Jasia i trochę lękliwej Małgosi, którzy podstępnie  zwabieni widokiem lukrowanej chatki z piernika, dotarli do posesji straszliwej czarownicy i stali się jej więźniami. Przedszkolaki brały czynny udział w spektaklu, żywo reagowały na prezentowane wydarzenia, a na zakończenie nie szczędziły braw aktorom i kukiełkom.

Było to interesujące przedstawienie pełne humoru ale jednocześnie i grozy, zawierające bogate treści dydaktyczne. Bajka przestrzegała przed nawiązywaniem jakichkolwiek kontaktów z nieznajomymi i przyjmowaniem od nich prezentów, zachęcała zaś do czujności i niesienia pomocy potrzebującym. Najmłodsi dowiedzieli się też, że warto zdrowo się odżywiać i wbrew opiniom wszystkich łasuchów, zastąpić słodycze warzywami i owocami. Są one bowiem niezastąpionym źródłem witamin i wielu składników odżywczych pozwalających dzieciom zdrowo rosnąć. Barwna bajkowa scenografia, profesjonalna oprawa muzyczna oraz duże, oryginalne kukiełki zachęcały do słuchania i oglądania.

Wspaniała gra aktorów zmotywowała dzieci do aktywnego uczestnictwa w różnego rodzaju przedstawieniach i zabawach teatralnych. Już wkrótce przedszkolaki wystawią bożonarodzeniowe jasełka, do których  z ogromnym zaangażowaniem się  przygotowują.

Warto dodać, że w tym niezwykłym przedsięwzięciu finansowo wsparła placówkę  Przedszkolna Rada Rodziców.

Tekst: Regina Stachowicz
Zdjęcia: Renata Koriat

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl