Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Młodzi znawcy przyrody

11.12.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Młodzież Szkoły Podstawowej w Osinach i Gimnazjum Publicznego w Mircu przystąpiła do XXII edycji konkursu „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Obydwie szkoły odniosły sukces.

 

 

Już po raz piąty uczennice Szkoły Podstawowej w Osinach znalazły się w finale konkursu wojewódzkiego „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Dominika Bilska, Ewelina Jabłońska, Anna Szot i Magdalena Kwapisz pod kierunkiem Anety Stasiak przygotowały reportaż pt.  „Las- zielone bogactwo Ziemi”, który zyskał uznanie komisji konkursowej. 5 grudnia odbył się II etaprywalizacji, w czasie którego uczennice musiały się wykazać wiedzą przyrodniczą oraz znajomością świętokrzyskich i nadnidziańskich parków krajobrazowych. Ostatecznie zajęły 4 miejsce wśród ponad 30 szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego i zdobyły cenne nagrody indywidualne jak również nagrodę dla szkoły w postaci książek przyrodniczych oraz pomocy dydaktycznych.


Gimnazjum wystawiło dwie drużyny. Pierwsza - w składzie: Kinga Surdy, Milena Seweryn, Katarzyna Stachowicz, Jakub Gralec – przygotowała poster będący odpowiedzią na konkursowy temat: „Rok 2011 został  ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów, aby podkreślić, że lasy na naszym globie to znacznie więcej niż tylko magazyn cennego surowca – drewna. Odnieś się  do tego stwierdzenia, biorąc za przykład lasy w twojej najbliższej okolicy.

Drugi z zespołów  - w składzie: Martyna Zawisza, Martyna Mech, Łukasz Zawadzki, Konrad Stasiak i Kamila Płusa – przygotował prezentację multimedialną na temat: „Na podstawie własnych obserwacji oraz zebranych wiadomości przedstaw wpływ dzikich wysypisk śmieci na degradację  środowiska przyrodniczego w naszym województwie”.  Praca zajęła II miejsce, a zespół uczniów otrzymał nagrody rzeczowe (plecaki, torby, książki). Szkoła zaś otrzymała profesjonalny miernik temperatury, wilgotności i natężenia światła, który przyda się do przeprowadzania ciekawych badań w terenie.
Opiekunką gimnazjalistów jest Irena Słomińska.

Patronat nad konkursem sprawowały następujące instytucje: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Lasy Państwowe i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

J.R.
Foto: SP Osiny, GP w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl