Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Wizyta świętego

10.12.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Zimowa aura, jaką przywitał nas grudzień, stanowi wspaniały czas na to, by do dzieci na saniach przybył św. Mikołaj, co też się stało.

 

 


Szkoła w Trębowcu

W czwartek 6 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Trębowcu zagościł  święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały paczki mikołajkowe i miały przyjemność zatańczyć z niezwykłym przybyszem. Pomocnikiem Świętego byli w tym roku: Restauracja "Wiktoria” i Dom Handlowy "Kaj” z Mirca, którym za wspaniałe upominki dziękują dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Trębowcu.

Przedszkole w Mircu

6 grudnia 2012r. przy dźwiękach swojego zaczarowanego dzwoneczka przybył  długo oczekiwany gość - św.Mikołaj i  jak co roku hojnie obdarował wszystkie dzieci prezentami. Zadowolone maluchy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a wszystko dla wspaniałego dobroczyńcy, który w grudniowe dni przemierza cały świat, by podzielić się z każdym dobrym słowem i sercem.

Zniecierpliwione maluchy oczekiwały świętego Mikołaja już od godzin porannych i bacznie nasłuchiwały, czy nie słychać w pobliżu jego kroków. Jakież było ich zdziwienie, gdy nagle gość pojawił się na placu przedszkolnym, a kiedy na schodach zabrzmiał dźwięk jego dzwoneczka, to już było pewne, że jest blisko.

Ku zdziwieniu wszystkich obecnych zastaliśmy gościa w dobrym zdrowiu i doskonalej kondycji, jakiej niejeden mógłby mu pozazdrościć. Faktem jest, że część dalekiej drogi zamiast w saniach przebył pieszo. Podobno odwiedził ostatnio ”Dom Mody" i zaopatrzył się w nową, szatę, bo jak mówił, poprzednia w ubiegłym roku zniszczyła się w czasie wędrówki.

Miły gość serdecznie wszystkich powitał,  zajął zaszczytne miejsce  i po krótkiej rozmowie z dziećmi, wręczył każdemu prezent-niespodziankę razem z  uśmiechem i dobrym słowem, jak na prawdziwego świętego przystało.  Przedszkolaki  recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zaprosiły do zabawy nawet świętego, który pomimo swojego sędziwego wieku radził sobie w tańcu znakomicie. Jeszcze pamiątkowa fotografia i   niezwykły wędrowiec pożegnał się z dziećmi, by odwiedzić tych, którzy jeszcze go oczekiwali.

Ciekawych informujemy, że tym razem święty Mikołaj przybył nie jak zwykle z Laponii, lecz z tureckiej Miry, gdzie nadal jest urzędującym biskupem.

Spotkanie przebiegało w miłej, pogodnej atmosferze. Mamy nadzieję, że maluchy długo o nim nie zapomną. Następne niestety dopiero za rok, ale cóż to jest dla cierpliwych?

Dyrekcja i grono pedagogiczne przedszkola składają podziękowanie ks. Dariuszowi Jasińskiemu i rodzicom zaangażowanym w życie placówki (szczególnie Małgorzacie Zając) za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Szkoła w Gadce

Wraz z pierwszym dzwonkiem w piątkowy poranek 6 grudnia Samorząd Uczniowski jak co roku przygotował dla wszystkich uczniów prezent w postaci przedstawienia. Tym razem wszystkie dzieci z klasy II i III przedstawiły pod kierunkiem Anny Rafalskiej baśń o Śpiącej Królewnie. Zachwycała nie tylko gra małych aktorów, ale także ich stroje świadczące o wielkim zaangażowaniu w całą imprezę rodziców. No, a potem przyszedł św. Mikołaj. Każde dziecko musiało mu pokazać, że nie na darmo chodzi do szkoły i coś umie. Szczególny pokaz dała zerówka pani Joli Potrzeszcz.

Gimnazjum w Mircu

Święty Mikołaj zaglądał do klas i przepytywał rozbrykanych gimnazjalistów z wierszyków i tabliczki mnożenia. Czasami pytał o paciorek. W zależności od tego, co mu odpowiadano, dawał rózgę lub cukierek ufundowany przez Szkolny Samorząd, który jak zwykle stanął na wysokości zadania, by grudniowy krótki dzień nabrał odświętnego blasku.

Szkoła w Osinach

6 grudnia od samego rana uczniowie Szkoły Podstawowej w Osinach z niecierpliwością oczekiwały na wizytę Mikołaja. Wreszcie rozległ się dźwięk dzwonka i wypatrywany gość zawitał w szkolne mury. Maluchy z „zerówki” powitały go przedstawieniem przygotowanym specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyni – Aliny Dudek. Później Mikołaj stukał kolejno do drzwi wszystkich klas, obdarowując dzieci słodkimi upominkami. W ten sposób mikołajkowej tradycji stało się zadość.

Tekst i foto: PP w Mircu, SP Trębowiec, SP Gadka, Gimnazjum w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl