Sobota, 4 lipca 2020
imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

Strona główna

Plac zabaw w Osinach otwarty

08.10.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Osiny

Ciepły powiew lata towarzyszył otwarciu placu zabaw w Osinach. Na szkolnym boisku pojawili się rodzice ze swoimi pociechami, z którymi bawili się do wieczora na rodzinnym pikniku.

 

 

O 14.20 wójt Marek Kukiełka oraz honorowi goście, wśród których byli: przewodniczący rady Mirosław Seweryn, wiceprzewodniczący Jan Raczyński, kierownik ZEASiP Agata Mundzik z pracownikami szkolnej administracji, miejscowy radny Roman Stompór, sołtys Osin Jan Zawisza, ks. prob. Dariusz Maciejczyk, podinspektor Michał Górnicki, przyjaciele szkoły Zygmunt Rok i Edward Pomorski, przecięli wstęgę.

Wśród przecinających była również dyrektor Szkoły Podstawowej w Osinach Zofia Siwiec  oraz przedstawicielka młodzieży uczennica klasy III Natalia Żebrowska. Do niej należało ostatnie słowo, a właściwie ostatnie cięcie. Następnie zgromadzeni pomodlili się o bezpieczne użytkowanie placu, który ks. proboszcz Dariusz Maciejczyk poświęcił.

A potem „zaczęło się dziać”. Kolorowy tłum maluchów ruszył w stronę huśtawek i zjeżdżalni. Podążyli za nimi opiekunowie, rodzice oraz władze gminy. Wójt Marek Kukiełka i radny Roman Stompór osobiście wypróbowali jedną z huśtawek. Działała bez zarzutu, co stwierdził, nadzorujący rozruch urządzenia, przewodniczący rady Mirosław Seweryn. Jeszcze tylko krótkie omówienie regulaminu korzystania z placu zabaw w wykonaniu aspiranta Janusza Kowalewskiego z KPP w Starachowicach i dzieci mogły dowoli cieszyć się nową inwestycją.

W tym samym czasie na szkolnym boisku dzieci prezentowały swe talenty oraz bawiły się w dawne i współczesne zabawy pod opieką pań wychowawczyń, które zadbały, aby nikt się nie nudził. Spora grupa młodzieży skupiła się wokół Jacka Królaka – miłośnika „zabytkowych” gier naszych dziadków. Okazało się, że nawet starodawna fajerka oraz mniej starodawne kapsle czy cymbergaj mogą dostarczyć współczesnemu pokoleniu mnóstwo frajdy. Absolwentki skupione były głównie wokół „Pana Sławka” Oleksaka. Wspominali razem „zielone” i „białe szkoły”. Są one w Osinach tradycją.

Pod szkołą rozłożyły swój integracyjny stragan panie z KGW i członkowie Rady Rodziców. Można tu było spróbować wspaniałego ciasta, chleba ze smalcem, przepysznych przetworów, kiełbasek i mineralnych napojów. Mimo zajęcia członkinie KGW nie zapomniały o tym, że stanowią trzon ludowego zespołu „Osinianek”, czego dowodem był ich występ przed zgromadzoną publicznością.

Na trawiastym boisku, za placem zabaw trwały pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej. Osińscy strażacy oraz ich sprzęt są atrakcją każdej imprezy, toteż trudno się dziwić, że długa kolejka dziewcząt i chłopców ustawiła się do strażackiej sikawki. Obecność dziewczynek w tej kolejce nie dziwi, skoro główną atrakcją imprezy był występ ich starszych koleżanek, druhen: Iwony, Karoliny, Izy, Agnieszki, Magdy i Ani, które, jak zauważył wójt Marek Kukiełka, nie tylko notują wspaniałe występy na strażackich zawodach, ale przede wszystkim gaszą swe konkurentki urodą.

Otwarcie trzeciego placu zabaw w gminie było znakomitą okazją do międzypokoleniowej integracji, czego dowodem była sobotnia impreza wspaniale przygotowana przez nauczycieli miejscowej szkoły i rodziców.

W ubiegłym roku powstały podobne place w Gadce i Małyszynie. Są to jedne z najlepszych gminnych inwestycji, co potwierdzają uśmiechy bawiących się na nich non stop dzieci.

Tekst i foto: J.R.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl