Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Strona główna

Rozmawiali o sporcie

06.09.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

5 września 2012r. odbyło się wspólne posiedzenie wszystkich komisji Rady Gminy w Mircu oraz osób związanych ze sportem. Mówiono o perspektywach rozwoju aktywności fizycznej mieszkańców w kontekście najnowszych inwestycji gminy w infrastrukturę sportową. Wystosowano również apel do mieszkańców o wsparcie działań mających na celu rozwój sportu w gminie.

 

Na spotkaniu dyskutowano na temat działań mających na celu propagowanie czynnego wypoczynku dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zgromadzeni na spotkaniu w sali konferencyjnej Urzędu Gminy wysłuchali informacji Przemysława Strabanika - głównego animatora sportu w gminie - na temat przeprowadzonych w minionym roku rozgrywek i sukcesów odniesionych przez mirzeckich sportowców. Z przedstawionej informacji wynika, że w Mircu miało miejsce wiele sportowych imprez (także o charakterze ogólnopolskim), co sprawia, że nasza gmina pod względem formy oraz ilości różnorodnych zajęć adresowanych dla mieszkańców przoduje w powiecie starachowickim.

Wójta Marek Kukiełka przedstawił najbliższe plany inwestycyjne, które zakładają wybudowanie do końca b.r. roku "Orlika" za przedszkolem (prace już ruszyły), wybudowanie w przyszłym roku boiska ze sztuczną nawierzchnią w Małyszynie oraz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (za gimnazjum) w ramach prac rewitalizacyjnych Mirca, dzięki czemu nastąpi w gminie radykalna poprawa warunków do uprawiania sportu. W związku z powyższym zgromadzeni na zebraniu doszli do wniosku, że należy w najbliższym czasie powołać do życia Zarząd Ludowych Zespołów Sportowych, który zająłby się propagowaniem i profesjonalnym prowadzeniem rozgrywek piłki nożnej, które cieszyły się wielką popularnością w każdej wsi jeszcze 10 lat temu, a które obecnie prowadzone są jedynie w hali sportowej mirzeckiego gimnazjum i na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tychowie Nowym. Z roku na rok coraz trudniej jest skompletować 11-osobowe drużyny, a co za tym idzie piłkarską ligę w pełnym wydaniu. Próbowano również zdiagnozować przyczyny takiego stanu rzeczy i określić tzw. białe plamy na sportowej mapie gminy.

Wójt Marek Kukiełka, przewodniczący rady Mirosław Seweryn, wiceprzewodniczący rady Jan Raczyński oraz pozostali radni apelują do wszystkich zainteresowanych sportem i szeroko pojętą rekreacją o jak najliczniejsze przybycie do Urzędu Gminy w Mircu 21 września o godzinie 16. w celu zainicjowania działań, które przyczynią się do pełnego wykorzystania potencjału sportowego gminy.
Tekst i foto: J.R.


Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl