Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Aktywna nauka - lepsza przyszłość

19.06.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W Szkole Podstawowej w Gadce zakończono realizację projektu „Aktywna nauka – lepsza przyszłość”.

 

 

 

Projekt realizowany był od września 2011r. Jego beneficjenci to uczniowie klas I-III. Zorganizowano dla nich różnorodne zajęcia, biorąc pod uwagę zdolności, talenty dzieci a także ich specyficzne potrzeby edukacyjne. Rozwijały więc umiejętności matematyczne, językowe, plastyczne, muzyczne oraz niwelowały problemy logopedyczne i te związane z wadą postawy.

Zajęcia wzbogacono wyjazdami edukacyjnymi po regionie i na basen. Szkoła zyskała wiele nowoczesnych pomocy naukowych, dydaktycznych, które będą służyć wszystkim uczniom a także nauczycielom przez następne lata.

2 czerwca 2012 roku odbył się wyjazd edukacyjny do Krakowa, w którym wzięli udział uczniowie objęci projektem wraz z opiekunami. Celem wyjazdu było zwiedzanie Wawelu, złożenie hołdu tragicznie zmarłej parze prezydenckiej, zwiedzanie Starego Miasta oraz Sukiennic.

W Muzeum Narodowym dzieci brały udział w znakomitych warsztatach edukacyjnych wprowadzających je w tajniki sztuki pięknej. Na koniec miał miejsce spacer po krakowskim ZOO.

5 czerwca w Szkole Podstawowej w Gadce odbyło się spotkanie integracyjne dla beneficjentów projektu, ich rodziców i opiekunów. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele władz samorządowych, wójt gminy Marek Kukiełka, przewodniczący rady Mirosław Seweryn, radni: Ireneusz Zagajny i Jan Raczyński a także Agata Mundzik i Dorota Szot.

Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności nabyte podczas całorocznych zajęć: przedstawienie angielskojęzyczne „Calineczka”, wiersze logopedyczne, piosenki przy akompaniamencie instrumentów zakupionych dla potrzeb projektu, piosenki w języku angielskim oraz pokaz gimnastyki korekcyjnej. Wcześniej odbyła się prezentacja multimedialna ukazująca przebieg projektu.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem dla przedstawicieli samorządu lokalnego oraz pracowników urzędu gminy. Dzieciom wręczono cenne upominki: książki, kalkulatory oraz dyplomy uczestnictwa w projekcie. Dzieci mogły zabrać na stałe wyposażenie, które otrzymały na początku realizacji projektu. Na koniec była dla wszystkich słodka niespodzianka: ciasto i owoce.

Organizatorzy projektu wierzą, że pozostawił on w dzieciach miłe wspomnienia, ale przede wszystkim przyczynił się do podniesienia ich kompetencji kluczowych, umocnił wiarę w siebie i we własne umiejętności oraz talenty. Dzieci staną się bardziej pewne swoich decyzji i wyborów w przyszłości.

Tekst i foto: SP Gadka

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl