Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Mirzeckie gimnazjalistki trzecie w Polsce

19.06.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Wspaniały wynik osiągnęły uczennice mirzeckiego gimnazjum w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny „Świadomi zagrożenia – ogień w lesie a przyroda” zorganizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. W regionie lubelsko-świętokrzyskim zajęły drugie miejsce z trzecim wynikiem w kraju.

 

Na uroczystym spotkaniu, jakie miało miejsce 12 czerwca w sali konferencyjnej kieleckiego hotelu „Dal”, pojawiło się 5 najlepszych ekip regionu lubelsko-świętokrzyskiego, a wśród nich srebrna drużyna mirzeckiego gimnazjum w składzie: Monika Drożdżał, Anita Stępień, Anna Stefańska, Marcelina Wasil i Paulina Wieczorek wraz z opiekunką projektu Karoliną Lucińską oraz dyrektor gimnazjum Teresą Gach i wójtem Markiem Kukiełką, którzy wspierali nasze dziewczęta w trakcie realizacji projektu i podczas uroczystej gali.

Koordynująca projekt Aneta Sławińska pogratulowała laureatom konkursu wysokiego poziomu zaprezentowanych prac. A nadesłano ich aż 219. Tym większy sukces reprezentacji Mirca, która uzyskała trzeci wynik w kraju, za co gimnazjum otrzyma sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, wizualizer i projektor) za 14 tys. zł. Dziewczęta otrzymały również nagrody indywidualne w postaci dwutygodniowego pobytu w Białce Tatrzańskiej. Nie zabrakło również certyfikatu dla szkoły i dyplomów dla uczestniczek projektu.

Monika, Anita, Ania, Marcelina i Paulina stworzyły „Leśny Patrol” i od stycznia do połowy kwietnia intensywnie rozpowszechniały wiedzę na temat przyczyn oraz skutków pożarów. A pracy było wiele. Pomagały im koleżanki: Klaudia Spadło, Diana Dudek i Alicja Borek. Dziewczęta wykonały m.in. gazetki ścienne, plakaty, foldery oraz ulotki uświadamiające lokalne społeczeństwo jak należy działać w przypadku pożaru i jakie skutki niesie bezmyślne wypalanie traw. Zanim rozpoczęły realizację projektu przeprowadziły w klasach ankietę sprawdzającą stan wiedzy uczniów z zakresu pożarów w lesie. Następnie zorganizowały lekcje profilaktyczne. Na zakończenie projektu wyruszyły na zajęcia w terenie. Na podstawie obserwacji powstał "Leśny Alfabet Szkolny". Pracę "Leśnego Patrolu" zakończyła ponowna ankieta, która wykazała znaczną poprawę wiedzy gimnazjalistów i społeczeństwa lokalnego na temat pożarów lasów, przyczyn ich powstawania, zapobiegania im oraz ochrony obszarów leśnych. Ze wszystkich swych działań wykonały krótki film i wspaniałą prezentację. Mogli ją obejrzeć wszyscy goście i laureaci przybyli na uroczystość podsumowania projektu.


Prezentując na uroczystej gali swoją pracę, dziewczęta podziękowały wszystkim tym, którzy wsparli je w drodze do sukcesu, czyli dyrekcji mirzeckiego gimnazjum, nauczycielom, władzom gminy Mirzec, mirzeckiej straży pożarnej oraz Nadleśnictwu Marcule.

Zespół pracował pod nadzorem nauczycielek: Karoliny Lucińskiej, Ireny Słomińskiej i Reginy Wieczorek.
Posłuchaj wystąpienia Pauliny Wieczorek.
Zobacz film zrealizowany w ramach projektu.
J.R.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl