Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Przedszkolaki również potrafią malować

15.06.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W Publicznym Przedszkolu w Mircu przedszkolaki uczestniczyły w konkursie ,,Jestem Polakiem i znam swój kraj".

 

 

 

To prawda, że każdy posiada pewne zdolności, ale nie każdy potrafi je dobrze  wykorzystać. Po części zależy to od nas samych, bo jeśli nie obudzimy w sobie chęci tworzenia, to zaszufladkowane zdolności w niczym nam nie pomogą. Zadaniem przedszkola jest owe zdolności obudzić, ukierunkować i rozwijać, tak aby jednocześnie wzmocnić poczucie własnej wartości w wychowankach a także pomóc im w zdobywaniu nowych doświadczeń, które z pewnością przydadzą im się w  dalszej edukacji i w życiu.

Przedszkole w Mircu posiada bogaty wachlarz zajęć dodatkowych umożliwiających najmłodszym rozwijanie się w wielu dziedzinach. Z zajęć tych korzystają liczne grupy przedszkolaków. Odbywają się również konkursy, w których mogą oni zaprezentować własne umiejętności i rywalizować między sobą o zwycięstwo.

W maju na terenie przedszkola został ogłoszony konkurs plastyczny pt. ,,Jestem Polakiem i znam swój kraj". W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Miały za zadanie wykonanie pracy na powyższy temat w dowolnym formacie, wybraną przez siebie techniką. Z satysfakcją informujemy, że wpłynęło ogółem 31 prac, a wszystkie bardzo ciekawe, pomysłowe, barwne i estetyczne.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dyr. Renaty Koriat miała niełatwe zadanie, gdyż wybór tych najlepszych okazał się bardzo trudny - każda praca była w swoim rodzaju wyjątkowa. Jury wzięło pod uwagę: wkład pracy dziecka, zgodność z tematem i oryginalność. W konsekwencji wyłoniono zwycięzców.

 

I miejsce zdobyli: Kamilka Niewczas; gr.,,Biedronki", Bartek Strycharski;  gr.,,Pszczółki", Antoś Rafalik; gr.,,Krasnoludki".

II miejsce zajęli: Zuzia Jaśkiewicz; gr. ,,Biedronki", Wiktor Dziewierz; gr. ,,Jagódki", Gabryś Lewandowski; gr. ,,Pszczółki".

III miejsce przypadło: Krzysiowi Dusiowi i Wiktorii Pawlik; gr. ,,Biedronki" oraz Roksanie Derlatce;  gr. ,,Krasnoludki".

Dodatkowo Komisja Konkursowa przyznała 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Karolinka Driańska, Małgosia Łodej, Zuzia Zając; gr. ,,Pszczółki" i Paulinka Gralec; gr.,,Biedronki".

Laureaci  konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez placówkę. Są to przybory szkolne, które z pewnością przydadzą im się w tworzeniu nowych prac plastycznych. Pozostali uczestnicy otrzymali książeczki do kolorowania.

Warto nadmienić, że  konkurs przygotowała i przeprowadziła Iwona Strzelec.

Nagrodzonym przedszkolakom serdecznie gratulujemy dużego sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Tekst i foto: Publiczne Przedszkole w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl