Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Podsumowanie Gminnych Dni Profilaktyki

31.05.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

29 maja 2012r. w mirzeckim gimnazjum nastąpiło podsumowanie Gminnych Dni Profilaktyki obchodzonych w województwie świętokrzyskim po raz dziesiąty.

 

 


Gminne Dni Profilaktyki obchodzone były pod hasłem „Trud i siła współczesnej rodziny”.

Rozpoczęły się 8 maja warsztatami dla rodziców i uczniów klas drugich prowadzonych przez pedagogów ze Stowarzyszenia „Przystań”, policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Starachowicach i szkolnego pedagoga.

16 maja gimnazjaliści uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Niemy krzyk” w wykonaniu teatru profilaktycznego „Kurtyna”.

29 maja nastąpiło podsumowanie Dni Profilaktyki w gimnazjum. Z tej okazji przybyli na nie:
wójt Marek Kukiełka, prezes Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie „Przystań” Marta Majkusiak, członek Stowarzyszenia „Przystań” Magdalena Goszczyńska,  aspirant Janusz Kowalewski z KPP w Starachowicach, kierownik GOPS Grażyna Potrzeszcz, szkolna pielęgniarka Regina Seweryn, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych oraz rodzice.

Przybyłych gości i uczniów powitała dyrektor gimnazjum Teresa Gach.
Następnie zaprezentował się szkolny chór „C@merata” prowadzony przez Zofię Siwiec, po czym wyświetlono kilkunastominutowy film z warsztatów profilaktycznych, o których opowiadali: Magdalena Goszczyńska, Marta Majkusiak i Janusz Kowalewski.

Kolejnym punktem programu był przemarsz przez mirzecki rynek uczniów z gimnazjum i szkół podstawowych z: Małyszyna, Tychowa Nowego, Jagodnego, Gadki, Osin, Trębowca i Mirca. Jego celem było pokazanie jak dużą rolę pełni w naszym życiu rodzina dysponująca siłą pozwalającą na pokonywanie wszelkich trudności. Uczniowie nieśli transparenty z prorodzinnymi hasłami.

Kolejna część Dnia Profilaktyki miała miejsce w gimnazjum. Uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali piosenki i hasła przygotowane na podsumowanie. Oceniało je jury złożone z nauczycieli poszczególnych placówek oświatowych. W trakcie jego obrad wystąpił z krótkim programem gimnazjalny kabaret.

Najlepszą piosenkę zaprezentowały dzieci z Trębowca, najlepsze hasło uczniowie z Gadki. Otrzymali oni (podobnie jak zespoły z miejsc II i III) nagrody wręczane przez kierownik GOPS Grażynę Potrzeszcz.  Słodkie upominki znalazły się dla wszystkich uczestników spotkania.

Udaną imprezę zakończyła dyr. Teresa Gach podziękowaniami dla wszystkich uczestników i organizatorów Gminnych Dni Profilaktyki. W ich przygotowanie zaangażowani byli: dyrekcja gimnazjum, GOPS, KPP w Starachowicach, Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie "Przystań" a także gimnazjalny zespół ds. profilaktyki (Iwona Gralec, Anna Kawalec, Beata Kowalska). Całość przedsięwzięcia koordynowała szkolna pedagog Jolanta Zalewska.

Tekst: J.R.
Foto: Gimnazjum w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl