Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Nie ma jak u mamy

29.05.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

O tym, że nie ma jak u mamy, wiedzą dorośli i dzieci na całym świecie. 26 maja starają się okazać miłość, szacunek oraz złożyć wielkie podziękowania tej jedynej osobie, która tak wiele daje, nie żądając nic w zamian. O swoich mamach pamiętały również przedszkolaki, bowiem 25 i 28 maja 2012r. w mirzeckim przedszkolu odbyła się wielka uroczystość z okazji święta ich mam.

 

Swoją obecnością przedszkolaków zaszczycił wójt gminy Marek Kukiełka, składając serdeczne życzenia wszystkim mamom.

Do tego majowego święta najmłodsi ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowywali się już od kilku tygodni, by nie tylko zaprezentować swoje artystyczne zdolności, ale przede wszystkim by pokazać, że to właśnie mama jest najważniejszą osobą na świecie i że to właśnie jej warto mówić to każdego dnia, nie tylko 26 maja. Maluchy z niezwykłym zaangażowaniem uczestniczyły w wielu próbach i robiły to z ochotą godną podziwu, a na scenie po prostu pokazały na co je stać. Wzruszone mamy ze łzami w oczach podziwiały umiejętności swoich pociech, nie szczędząc im braw, bowiem najmłodsi w pełni na nie zasłużyli. Były również życzenia, upominki i całusy- najsłodsze ze wszystkich niespodzianek.

Największą atrakcją uroczystości okazał się występ dzieci z grupy ,,Biedronek", które przygotowały dla swoich mam pokaz mody. Kiedy modelki z wdziękiem chodziły po „wybiegu", komentatorzy prezentowali poszczególne kreacje. Na zakończenie przedstawienia mali tancerze dali mistrzowski popis swoich umiejętności i zatańczyli dla mam Zorbę przy dźwiękach greckiej muzyki. Warto nadmienić, że tańca uczyły się pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Reginy Stachowicz. Następnie wszystkie mamy zaproszono na skromny poczęstunek w miłym towarzystwie, bo przecież należy im się odrobina relaksu przynajmniej w tym uroczystym dniu. Udany występ przedszkolaków na długo pozostanie w pamięci mam, bo z pewnością nie da się go tak szybko zapomnieć i niech żałują ci, którym nie dane było tego podziwiać.

Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, nadludzkiej cierpliwości oraz zadowolenia z sukcesów swoich dzieci.

Warto na koniec zacytować myśl Doroty Fishera: ,,Matka, to nie ktoś, na kim można się oprzeć, ale ktoś, kto uczy, jak się obchodzić bez oparcia".
Tekst - Regina Stachowicz
Zdjęcia - Wioletta Cioroch, Iwona Strzelec

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl