Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Siatkarze z Mirca jadą na finały mistrzostw Polski!

16.09.2020 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Sport

Siatkarze z Mirca, podopieczni Przemysława Strabanika po udanej rywalizacji podczas półfinałów w Gdańsku awansowali do Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej 2020 w kategorii młodzików.

 

 


12 i 13 września w Gdańsku był rozgrywany jeden z czterech półfinałów Mistrzostw Polski w piłce siatkowej w kategorii młodzików. Podopieczni Przemysława Strabanika wprawdzie rozpoczęli rywalizację o awans na Mistrzostwa Polski od porażki z gospodarzami zawodnikami Trefla Gdańsk, ale przegrana tylko rozdrażniła naszych zawodników. W następnych meczach to oni schodzili z parkietu z wynikami na swoją korzyść. Pokonali AZS Olsztyn 2:0 i Jedynkę Poznań 2:0. Sukces świętowali podczas zwiedzania Gdańska i pobytu na plaży.

Ostatecznie wraz z zespołem Trefla Gdańsk zakwalifikowali się do finału mistrzostw Polski w kategorii młodzików, które odbędą się w dniach 25 -27 września 2020 roku prawdopodobnie w Poznaniu. Mirzeccy siatkarze zmierzą się tam z: AKS Resovią Rzeszów, Jastrzębskim Węglem, Treflem Gdańsk, MOS Wola Warszawa, Energetykiem Poznań, Kosetem Grudziądz i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Warto dodać, że rok temu w mistrzostwach Polski chłopcy zajęli 6. miejsce.

Jak mówi trener siatkarzy Przemysław Strabanik, kto wie jak wyglądałby wynik półfinału, gdyby na nim obecny był libero Maksymilian Wiśnios, który z powodu choroby musiał zostać w domu. Właśnie jemu koledzy dedykują awans.

Skład, w jakim zagrali, to: Igor Serafin, Gabriel Lewandowski, Kacper Matysek, Maciej Stompor, Mateusz Jańczyk, Bartosz Strycharski, Łukasz Molenda. Udział w finale mistrzostw Polski za dwa tygodnie będzie ostatnią imprezą, jaką chłopcy zagrają w tym składzie. Wszyscy ukończyli już Szkołę Podstawową w Mircu. Prawie wszyscy dalej będą kontynuować przygodę z siatkówką. Gabriel Lewandowski i Mateusz Jańczyk zostali zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. Igor Serafin, Kacper Matysek, Bartek Strycharski wybrali swój rozwój siatkarski w Cerrad Czarni Radom. Maciek Stompor i Maksymilian Wiśnios podejmą treningi w lokalnych klubach Volley Pawłów lub Absolwentach Starachowice.

- Nie byłoby tych sukcesów i tej przygody, gdyby nie determinacja i pomoc rodziców oraz wójta Mirosława Seweryna. W ostatnich latach procentują działania podejmowane przez władzę i szkołę. Ta zdolna młodzież nas opuszcza, ale już rosną ich następcy. Wierzę, że osiągną podobne sukcesy. Dzięki latom ciężkiej pracy dzieci z Mirca już nie są „czarnym koniem“ turniejów a wymieniani są w gronie faworytów ogólnopolskich imprez. To bardzo cieszy – powiedział trener Przemysław Starabnik. - Pragnę podziękować zastępcy wójta Annie Piątek i dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicji Raczyńskiej za pomoc, przychylność i wyrozumiałość. Jestem przekonany, że przy takiej współpracy o sukcesach przyszłych małych siatkarzy z Mirca na pewno usłyszymy.

Gratlujemy serdecznie i trzymamy kciuki za powodzenie w finale!

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl