Niedziela, 31 maja 2020
imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Strona główna

Zebrania sprawozdawcze OSP w Mircu i Tychowie Starym

09.03.2020 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

W minioną sobotę 7 marca 2020 r. w dwóch ostatnich jednostkach OSP działających na terenie gminy Mirzec przeprowadzone zostały zebrania sprawozdawcze.

 

 

Zebranie w mirzeckiej strażnicy odbyło się z udziałem: wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, komendanta PSP w Starachowicach st. bryg. Wiesława Ungiera, prezesa Zarządu Gminnego OSP Tadeusza Sobczyka, komendanta gminnego Pawła Staszałka, radnych Anny Kawalec i Piotra Kruka.

Sprawozdanie z działalności jednostki w roku 2019 przedstawił prezes jednostki Zygmunt Sołtykiewicz. Ochotnicza Straż Pożarna w Mircu liczy 37 członków zwyczajnych, 9 honorowych i 2 wspierających. W jednostce funkcjonuje Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz dziewczęca i chłopięca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W gminnych zawodach dziewczęca MDP zajęła pierwsze miejsce, a chłopięca czwarte. Strażacy z Mirca w 2019r. aż 32 razy wyjeżdżali do akcji, w tym 20 razy do pożarów i 11 razy do likwidacji miejscowych zagrożeń. 1 alarm okazał się fałszywy. Poza teren gminy strażacy wyjeżdżali 6 razy.

Największym wydarzeniem minionego roku było dla jednostki otrzymanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault D16. Został on sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (553 500 zł) i z budżetu gminy Mirzec (290 280 zł). Oprócz nowego wozu strażacy zakupili szereg drobnego sprzętu niezbędnego do funkcjonowania jednostki, m.in.: agregat prądotwórczy i ubrania specjalne. Zarząd otrzymał absolutorium.

Z kolei w zebraniu sprawozdawczym przeprowadzonym w Tychowie Starym uczestniczyli: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, komendant PSP w Starachowicach st. bryg. Wiesław Ungier, prezes Zarządu Gminnego OSP Tadeusz Sobczyk, komendant gminny Paweł Staszałek, radny Mirosław Niewczas i sołtys Jan Myszka.

Zebranie rozpoczęło się od wręczenia druhowi Michałowi Strzelcowi brązowego medalu „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Podobne odznaczenie otrzymał nieobecny na zebraniu Arkadiusz Sobczyk.

Sprawozdanie z działalności jednostki przedstawił jej prezes Władysław Zając. Jednostka z Tychowa Starego liczy 42 członków, w tym 2 honorowych i 4 kobiety. W minionym roku strażacy z Tychowa Starego brali udział w 10 akcjach ratowniczych; 5 razy gasili pożary i 5 razy likwidowali miejscowe zagrożenia. Chłopięca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, reprezentując jednostkę na zawodach gminnych, zajęła trzecie miejsce.

19 maja 2019 roku na placu manewrowym obok remizy nastąpiło uroczyste przekazanie jednostce samochodu gaśniczego MAN sfinansowanego przez budżet gminy Mirzec i WORD w Kielcach. Strażacy zakupili ponadto drobny sprzęt, w tym m.in.: wentylator oddymiający, radiotelefon, sygnalizator bezruchu i ubrania ochronne. Za pozyskane środki  z budżetu gminy Mirzec  i KSRG wyremontowano garaż, obok którego postawiono blaszane pomieszczenie na sprzęt podręczny. Wiele czasu zajęło strażakom zamontowanie w pozyskanym samochodzie wyposażenia. Na koncie jednostki jest obecnie 1127 zł. Zarząd otrzymał absolutorium.

Strażacy z obydwu jednostek w całym minionym roku bardzo aktywnie współpracowali z lokalnymi organizacjami i samorządem, angażowali się w uroczystości kościelne i patriotyczne, za co otrzymali szereg pochwał płynących ze strony zaproszonych na spotkania gości, którzy niezwykle wysoko ocenili ich przygotowanie bojowe oraz życzyli im bezpiecznej służby w kolejnym roku.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl