Wtorek, 11 sierpnia 2020
imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Strona główna

Zebrania sprawozdawcze OSP w Ostrożance i Tychowie Nowym

23.02.2020 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

22 lutego 2020 roku w kolejnych jednostkach OSP odbyły się zebrania sprawozdawcze.

 

 


Jako pierwsi spotkali się strażacy z Ostrożanki. Przybyłych gości powitał prezes jednostki Stefan Niewczas. Byli to: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, poseł Krzysztof Lipiec, prezes zarządu gminnego Tadeusz Sobczyk, zastępca komendanta PSP w Starachowicach kpt. Sławomir Zięba, radny powiatowy Ryszard Nowak, radny Ostrożanki Radosław Gralec, sołtys wsi Tadeusz Chojnacki oraz przewodniczący Rady Sołeckiej Ostrożanki Sławomir Kosno.

Na wstępie przewodniczący Tadeusz Sobczyk, wójt Mirosław Seweryn, kpt. Sławomir Zięba i prezes Stefan Niewczas wręczyli druhowi Łukaszowi Obarze brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, a następnie prezes Stefan Niewczas przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki za ubiegły rok.

Remiza w Ostrożance w minionych latach przeszła generalny remont zakończony w roku 2018. Mieści się w niej Wiejski Klub Tradycji i Nowoczesności będący miejscem spotkań mieszkańców wsi. W minionym roku wyremontowano posadzkę w garażu. Wiele prac wykonano społecznie.

OSP w Ostrożance liczy 43 druhów, w tym: 34 członków zwyczajnych, 8 honorowych i 1 wspierającego. W MDP działa 12 osób (7 dziewcząt i 5 chłopców). W kategorii dziewcząt MDP z Ostrożanki zajęła 3. miejsce w zawodach gminnych.

Strażacy wyjeżdżali 9 razy do pożarów i 9 razy do miejscowych zagrożeń. 6 wyjazdów miało charakter gospodarczy. 5 razy wyjeżdżano poza teren gminy.

W minionym roku jednostka zakupiła szereg drobnego sprzętu takiego jak: specjalne kominiarki, buty, rękawice, szelki bezpieczeństwa, koszulki, wyposażenie do łazienek remizy i akcesoria do sprzątania strażnicy. W kasie jednostki jest 8223 zł.

Na zebranie w Tychowie Nowym przybyli następujący goście: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, prezes zarządu gminnego Tadeusz Sobczyk, zastępca komendanta PSP w Starachowicach kpt. Sławomir Zięba, radny Tychowa Nowego Sylwester Spadło, sołtys Jadwiga Matysek oraz przewodnicząca KGW „Tychowianie” Leokadia Jagodzińska. Przybyłych druhów i gości powitał prezes Henryk Niewczas.

W maju ubiegłego roku dokończono przebudowę remizy,  w której mieści się obecnie Klub Wiejski „Niwy”.

Z przedstawionego sprawozdania z działalności jednostki w ubiegłym roku wynika, że liczy ona 41 członków, w tym 9 honorowych. Przy jednostce działa także drużyna MDP. Strażacy z Tychowa Nowego 2 razy gasili pożary, 2 razy likwidowali miejscowe zagrożenia i 1 raz brali udział w ćwiczeniach.

Strażakom udało się pozyskać środki, za które wykonano w garażu wyciąg spalin i wentylację, zakupiono 10 mundurów wyjściowych, przeszkolono 2 druhów i założono bramkę SMS. W kasie jednostki jest 26506 zł.

Strażacy z Tychowa Nowego i Ostrożanki brali udział w wielu uroczystościach patriotycznych i religijnych, zabezpieczali środowiskowe imprezy i wykonywali społecznie szereg prac niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jednostek.

Goście obecni na spotkaniach, zabierając głos, dziękowali strażakom ochotnikom za ich zaangażowanie i ofiarną służbę na rzecz małych ojczyzn, a tym samym dla Rzeczpospolitej Polskiej.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl