Sobota, 30 maja 2020
imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Strona główna

Pogrzeb śp. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gadce Lidii Drożdżał

06.02.2020 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

5 lutego pożegnaliśmy Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Gadce śp. Lidię Drozdżał, niezwykle skromnego i dobrego człowieka.

 

 

Na pogrzeb zmarłej 1 lutego Nauczycielki przybyli oprócz krewnych Jej byli i obecni uczniowie, znajomi oraz wszyscy ci, którym dane było poznać Jej serce otwarte na bliźniego. Wśród żałobników byli m.in.: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza z radnymi, pracownicy Urzędu Gminy w Mircu, GOPS, CUW, dyrektorzy szkół, nauczyciele, sołtysi i strażacy. W ostatniej drodze towarzyszyły śp. Dyrektor Lidii Drożdżał poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gadce oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gadce.

Mszę świętą koncelebrowaną w intencji Zmarłej odprawili: były, wieloletni  wikary w Gadce ks. Andrzej Pyzik, pochodzący z Osin  ks. Tomasz Nobis i ks. proboszcz parafii w Gadce Henryk Kołaziński, który wygłosił kazanie. Do mszy służyli wąchoccy cystersi brat Albert i brat Marian. „Barkę”, ulubioną pieśń śp. Dyrektor Lidii Drożdżał, zaśpiewała schola złożona z uczniów miejscowej szkoły kierowana przez Joannę Pastuszkę.

Śp. Lidię Drożdżał wspominali w swych wystąpieniach: nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Gadce Beata Paszkowska, ksiądz Andrzej Pyzik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicja Raczyńska.

Śp. Lidia Drożdżał przez całe swe zawodowe życie związana była ze szkołą w Gadce. Pracę rozpoczęła 1 września 1991 roku. Nauczała przyrody i biologii. Dyrektorem placówki została w roku 2000. Na pierwszym miejscu stawiała zawsze dobro swych uczniów. Uśmiechem i życzliwością zjednywała sobie najmłodszych i dorosłych, dla których była po prostu Panią Lidzią.
Czas Jej dyrektorowania to pomyślne lata dla szkoły, która w 2005 roku przeniosła się do nowego budynku, a 11 października 2014 roku z inicjatywy swej Dyrektor przyjęła imię Świętego Jana Pawła II i otrzymała sztandar. 15 września 2018 roku śp. Dyrektor Lidia Drożdżał kierowała obchodami 100-lecia placówki. Wszystkie swe działania skupiała na poprawie jakości pracy szkoły i na jednoczeniu wokół niej całego środowiska.
Śp. Lidia Drożdżał była wzorem nauczyciela, dyrektora i człowieka. Spoczęła na cmentarzu w Gadce.

Cześć Jej pamięci.

Tekst i foto: J.R.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl