Wtorek, 11 sierpnia 2020
imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Strona główna

Ulgi i zniżki dla osób niepełnosprawnych

31.01.2020 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Gmina Mirzec dołączyła do partnerów projektu „Starachowicka Karta za Jeden Uśmiech”, na mocy którego osoby niepełnosprawne z gminy będą mogły korzystać z ulg zniżek u partnerów projektu.

 Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podpisał w Starostwie Powiatowym w Starachowicach we wtorek 28 stycznia porozumienie o współpracy w sprawie programu „Starachowicka Karta za Jeden Uśmiech”. Sygnatariuszami porozumienia byli także prezes Fundacji „Nasze Zdrowie” Anna Polak, starosta starachowicki Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, prezydent Starachowic Marek Materek, wójt gminy Brody Marzena Bernat, burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela oraz wójt gminy Pawłów Marek Wojtas.

Podpisane porozumienie oznacza rozszerzenie programu pomocowego dla osób niepełnosprawnych, który wprowadziła gmina Starachowice. Dzięki „Starachowickiej Karcie za Jeden Uśmiech” osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnoprawności będą mogły korzystać z ulg i zniżek oferowanych przez parterów projektu. Obecnie partnerów jest 22. Sygnatariusze porozumienia mają nadzieję, że liczba ta szybko wzrośnie, a do grona partnerów dołączą przedsiębiorcy ze wszystkich gmin działający w różnych branżach.

Karta dla uprawnionych mieszkańców gminy Mirzec wydawana będzie bezpłatnie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mircu. Osoba, która chce ją otrzymać, musi zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić odpowiedni wniosek. Karta wydawana jest na czas nieokreślony. Do każdej karty dołączany będzie wykaz ulg i rabatów, gdzie wskazane będą adresy partnerów projektu. Osoby uprawnione będą mogły skorzystać ze zniżek na usługi i produkty w instytucjach kultury, sportu, sklepach, punktach gastronomicznych i usługowych na terenie powiatu.

O terminie rozpoczęcia wydawania „Starachowickiej Karty za Jeden Uśmiech” w GOPS w Mircu poinformujemy na stronie internetowej gminy Mirzec.

Tekst i fot. UG Mirzec

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl