Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Strona główna

Dobrze wykorzystali swoje talenty

23.01.2020 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Sport

Gabriel Lewandowski i Mateusz Jańczyk, członkowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Mircu i reprezentanci Polski U-15 w Piłce Siatkowej stoją przed szansą rozwijania swoich umiejętności w renomowanych klubach siatkarskich w kraju.

Gabriel i Mateusz są członkami reprezentacji Polski U-15 w Piłce Siatkowej od roku. Siatkówkę pod kierunkiem trenera Przemysława Strabanika trenują od kilku lat. Od dwóch lat treningi odbywają się w ramach zajęć Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Mircu, jednego z trzech w województwie świętokrzyskim.

Siatkarski Ośrodek Szkolny utworzony z projektu Polskiego Związku Piłki Siatkowej to szansa dla uzdolnionej młodzieży na rozwijanie sportowych pasji. Ośrodek w Mircu powstał w dużej mierze dzięki przychylności władz gminy. Większość podobnych ośrodków w Polsce znajduje się w dużo większych miejscowościach. Za możliwość rozwoju talentów na miejscu, bez konieczności dojazdów, wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi podziękowali obydwaj zawodnicy oraz trener Przemysław Strabanik.

Dzięki intensywnym ćwiczeniom pod opieką trenera Przemysława Strabanika grupa młodych siatkarzy z Mirca miała okazję zaprezentować swoje umiejętności na rozgrywkach regionalnych i makroregionalnych. W ubiegłych latach sięgnęli po tytuły mistrzowskie zwyciężając z drużynami ze znacznie większych miejscowości o ugruntowanych tradycjach siatkarskich. Obecnie zawodnicy z Mirca biorą udział w Świętokrzyskich Rozgrywkach Młodzieżowych Piłki Siatkowej w kategorii młodzików i kadetów. Gabriel Lewandowski i Mateusz Jańczyk występują w drużynie seniorskiej Volley Pawłów i są czołowymi zawodnikami IV Ligi Piłki Siatkowej. Obydwaj w tym roku kończą naukę w szkole podstawowej i mają szansę na kontynuowanie kariery siatkarskiej w klubach o uznanej renomie. Interesują się nimi między innymi Trefl Gdańsk, Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel oraz inne czołowe kluby siatkarskie. Trener chłopców Przemysław Strabanik podkreśla, że sukcesu nie byłoby gdyby nie możliwość szlifowania umiejętności w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Mircu. Zajęcia w tym miejscu cieszą się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, a pod opieką trenera rosną nowe kadry zdolnych siatkarzy.

Tekt i fot. UG Mirzec

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl