Czwartek, 9 lipca 2020
imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Strona główna

Pierwsza trasa nordic walking w gminie Mirzec!

17.12.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Sport

Gratka dla miłośników nordic walking. W gminie Mirzec powstała pierwsza oficjalna trasa do uprawiania tego sportu.

 

 


Trasa liczy 4,77 kilometra i prowadzi przez malownicze rejony centrum gminy. Zaczyna się przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec, gdzie na dużej tablicy przedstawione zostały schematy ćwiczeń, które można wykonywać podczas spaceru. Trasa prowadzi drogą gminną od Mirca w kierunku Tychowa Nowego do Mirca-Czerwonej. Tam skręca w stronę Mirca-Majoratu, skąd drogą prowadzącą pośród łąk Mirca-Poduchownego docieramy z powrotem do BiOKu. Do skorzystania ze spaceru zachęca też druga tablica promująca projekt, ustawiona przy dużym parkingu w centrum Mirca.

Trasa nordic walking została wyznaczona dzięki uczestnictwu gminy Mirzec w Lokalnej Grupie Działania „Razem na Piaskowcu”. LGD przystąpiło do realizacji operacji z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Razem Objedźmy Wspólny Europejski Region - projekt oznaczania rowerowych szlaków turystycznych” – LGD „Wspólny Trakt”. Certyfikat Tras Nordic Walking Park dla gminy Mirzec z rąk Jana Guli, prezesa LGD „Razem na Piaskowcu” odebrał podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Razem na Piaskowcu” wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

Dzięki uczestnictwu w tym projekcie przez gminę Mirzec prowadzą także nowe szlaki rowerowe. Odcinki znajdujące się na terenie naszej gminy łączą się z innymi trasami, dzięki którym można aktywnie zwiedzić gminy należące do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu”.

Czarna trasa zaczyna się w Osinach przy lesie i prowadzi przez Osiny-Mokrą Niwę do Trębowca-Krupowa, następnie Tychowa Nowego, przez Ostrożankę, gdzie kończy się przy remizie OSP.

Trasa niebieska prowadzi ze Skarżyska-Kamiennej, skąd drogą powiatową dojeżdżamy do Mirca. Następnie trasa prowadzi przez pas kopalń w północnej części gminy do drogi Tychów Stary – Pastwiska. Drogą tą pojedziemy jednak tylko kilka kilometrów: od końca Tychowa Starego do skrzyżowania przy szkole w Małyszynie. Tam trasa skręca na południe, aby bardziej spokojną okolicą, wśród pól, w sąsiedztwie lasu, doprowadzić do Jasieńca Iłżeckiego.

Korzystając z trasy czerwonej  przebiegającej przez Osiny wzdłuż drogi gminnej dojedziemy od gminy Borkowice przez Chlewiska i Szydłowiec do Iłży, a nawet jeszcze dalej na wschód.

Informacje na temat nowych tras rowerowych w gminie znaleźć można na trzech tablicach informacyjnych ustawionych przy Centrum Twórczości Ludowej w Osinach, remizie OSP w Ostrożance i centrum Mirca.

Tekst i fot.: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl