Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Aktualności

Miej serce dla serca. Mikołajkowy koncert charytatywny

07.12.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

6 grudnia w Modrzewiowym Dworku w Mircu miał miejsce charytatywny koncert na rzecz chorej na serce Weroniki Kępas .

 

 


Spotkanie poprowadziła Małgorzata Spadło, która powitała przybyłych do Modrzewiowego Dworku gości, wśród których byli: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, jego zastępczyni Anna Piątek, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza z radnymi Anną Kawalec, Sylwią Błach, Marcinem Drabikiem,  Marcinem Gwoździem, Mirosławem Niewczasem, Piotrem Krukiem, radni powiatowi Dariusz Stachowicz i Ryszard Nowak, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Gminy Mirzec Dorota Tomaszewska, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach Jerzy Miśkiewicz, dyrektorzy szkół, sołtysi, przedstawiciele KGW z terenu gminy Mirzec oraz ludzie dobrej woli, którzy zechcieli wysłuchać wspaniałego koncertu i wspomóc czekającą na operację serca Weronikę Kępas uczęszczającą do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jagodnem. Weronika przyjechała na koncert z rodzicami.

Przed przybyłymi wystąpili kolejno: „Śpiewające Chochliki” z Centrum Twórczości Ludowej w Osinach prowadzone przez Iwonę Seweryn, zespół „The Buskers” z I LO w Skarżysku-Kamiennej w składzie: Natalia Gralińska, Patrycja Zięba, Jakub Busiek, Przemysław Cichoń i Patryk Paź, zespół wokalny „Happy” kierowany przez Małgorzatę i Piotra Spadłów oraz jego solistki Zuzanna i Julia Gwoździówny, Karolina Niewczas, Laura Nobis i Aleksandra Stępień, Paulina Śpiewak ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie, Marcelina Wasil, Klaudia Dróżdż z Sadku, a na zakończenie DJ Dariusz Derlatka, z którym zaśpiewał radny Marcin Gwóźdź. W przerwie między występami na sali pojawił się św. Mikołaj ze słodyczami, którymi obdzielił dzieci i młodzież.

Zabawa trwała niemal 3 godziny. Słuchano nie tylko muzyki. Panie z KGW w Mircu i KGW w Ostrożance przygotowały wspaniałe rękodzielnicze wyroby, każde KGW przygotowało ciasta. Swoje stoisko z kawą, herbatą i słodkimi łakociami miał również Modrzewiowy Dworek, którego podwoje dla organizatorów koncertu udostępnili nieodpłatnie państwo Żaczkowie. Każdy z przybyłych mógł nabyć wystawione na kiermaszu artykuły za przysłowiowy grosik, a cały dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie Weroniki.

Na zakończenie głos zabrały pomysłodawczynie i organizatorki koncertu w dworku dwie energiczne panie sołtys Iwona Stępień z Małyszyna i Joanna Stępień z Mirca. Podziękowały wszystkim za każdy dar serca oraz za pomoc w przygotowaniu imprezy: państwu Żaczkom, radnej Sylwii Błach, radnej Annie Kawalec, radnemu Marcinowi Gwoździowi, sołtys Bernadetcie Kaliście, nauczycielkom Annie Dudek i Małgorzacie Spadło, Iwonie Seweryn, paniom z KGW, członkom Klubu Senior+ z Mirca oraz kierującej klubem Annie Kawalec, LGD "Razem na Piaskowcu" i władzom gminy, na których wsparcie zawsze można liczyć. Organizatorki podziękowały także wszystkim artystom oraz ich opiekunom.

Wieczór podsumowały podziękowania jakie popłynęły ze strony Weroniki Kępas oraz jej rodziców do wszystkich biorących udział w mikołajkowym wieczorze.

Tekst i foto: Jacek Rafalski


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl