Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Aktualności

Dobrze widzi się tylko sercem

05.12.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

4 grudnia 2019 r. sala gimnastyczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jagodnem na kilka godzin zamieniła się w planetę B-612, czyli w dom Małego Księcia. Społeczność szkolna Jagodnego obchodziła Dzień Integracji, którego głównym celem była pomoc chorej na serce Weronice Kępas.


Przybyłych licznie gości powitała dyrektor szkoły  w Jagodnem Joanna Serafin-Sieczka, a byli wśród nich: wójt Mirosław Seweryn, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza, ksiądz proboszcz parafii w Gadce Henryk Kołaziński, radna Teresa Sieczka, przedstawiciele niemal wszystkich szkół z terenu gminy Mirzec, przedszkola w Mircu, policji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starachowicach, Rycerzy Kolumba z parafii w Skarżysku Kościelnym, absolwenci oraz Weronika Kępas z rodzicami.

Następnie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jagodnem wystawili przedstawienie „Dobrze widzi się tylko sercem” przygotowane na podstawie „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w reżyserii Wiesławy Działak. Część artystyczną zakończył „Taniec Aniołów”, który młodzi artyści ćwiczyli pod kierunkiem Małgorzaty Przygody i Sylwii Koriat.

Po części artystycznej dyrektor Joanna Serafin-Sieczka i uczniowie podziękowali w imieniu Weroniki, jej rodziców oraz całej społeczności szkolnej w Jagodnem wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję niesienia pomocy dla chorej uczennicy: wójtowi Mirosławowi Sewerynowi, księdzu proboszczowi z Gadki Henrykowi Kołazińskiemu, księdzu proboszczowi ze Skarżyska Kościelnego Marianowi Czajkowskiemu, cystersom z Wąchocka, Radzie Sołeckiej w Jagodnem, placówkom oświatowym z gminy Mirzec, Centrum Twórczości Ludowej w Osinach, Rycerzom Kolumba z Kościelnego,  Barbarze Piętak, Izabeli Szydełko, Magdalenie Sieczce, Joannie Sieczce i Annie Bąk a także rodzicom, którzy przygotowali ciasta na kiermasz wypieków i rękodzieła. Dochód z kiermaszu został przekazany w całości na pomoc chorej dziewczynce.

W przygotowanie Dnia Integracji włączyli się wszyscy nauczyciele Zespołu-Szkolno Przedszkolnego w Jagodnem, szczególnie zaś oprócz wymienionych: Beata Stefańska, Aneta Płusa i Mariusz Gralec.

Na koniec głos zabrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn:
- Jak widać ludzi dobrego serca w gminie Mirzec nie brakuje. Dziękuję całej społeczności Jagodnego za przygotowanie Dnia Integracji oraz wszelką pomoc niesioną chorej Weronice. Mam nadzieję, Weroniko, że uda się zebrać kwotę na potrzebną operację i wyzdrowiejesz, czego tobie i twoim rodzicom z całego serca życzę.

W kolejnych dniach zostaną zorganizowane następne imprezy, których głównym celem będzie niesienie pomocy choremu sercu sympatycznej uczennicy z Jagodnego. Najbliższa już w piątek 6 grudnia w mirzeckim Dworku Modrzewiowym o godzinie 18.00 – charytatywny koncert „Miej serce dla serca”.

Tekst i foto: Jacek Rafalski


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl