Wtorek, 26 maja 2020
imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Strona główna

Dla poprawy bezpieczeństwa. Mirzeckie ćwiczenia

25.11.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Szkolenie na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa zorganizowano w Szkole Podstawowej w Mircu.

 

 

 

W szkoleniu instruktażowo–pokazowym zorganizowanym w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych” udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mircu, seniorzy z Klubu Seniora w Mircu, pracownicy Urzędu Gminy w Mircu oraz mieszkańcy sołectwa Mirzec. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej w szkole oraz w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Poprowadzili je członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice”, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz Posterunku Policji w Mircu. Spotkanie rozpoczął Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych gminy Mirzec. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przywitał uczestników oraz podkreślił, że przeprowadzane szkolenie jest częścią większego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych”. Na jego realizację gmina Mirzec dostała 25.000 złotych z rządowego programu „Ograniczanie przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Koszt całkowity projektu to 36.700 złotych. Zakres projektu przewiduje montaż barierek energochłonnych z doświetleniem odblaskowym w miejscach szczególnie niebezpiecznych na czterech drogach gminnych: Małyszyn – Krzewa, Mirzec Stara Wieś, Gadka-Majorat i Poddąbrowa – Langiewicza – Malcówki. Barierki zostaną zamontowane do końca 2019 roku.

W ramach szkolenia policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz zasady Kodeksu Drogowego po nowelizacji. Członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice” przeprowadzili praktyczne ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Posiadany sprzęt ratunkowy prezentowali też strażacy z OSP Mirzec.

Warto dodać, że były to kolejne ćwiczenia na temat bezpieczeństwa przeprowadzane w ostatnich dniach w gminie. Poprzednie, które odbyły się w Trębowcu, były zwieńczeniem projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”, w ramach którego powstało bezpieczne przejście dla pieszych w sołectwie Trębowiec. Pieniądze na obydwa projekty gmina Mirzec otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na finansowanie z tego źródła mogą liczyć tylko bardzo dobrze napisane projekty. W 2019 roku województwie świętokrzyskim na 58 zgłoszonych projektów dofinansowanie otrzymało tylko siedem projektów, w tym aż dwa z gminy Mirzec.

Tekst i fot. Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl