Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

„Razem bezpieczniej”. Ćwiczenia dla mieszkańców w Trębowcu

19.11.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trębowcu, mieszkańcy oraz rolnicy z sołectwa Trębowiec wzięli udział w szkoleniu instruktażowo–pokazowym zorganizowanym w ramach projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”.Szkolenie zorganizowane zostało przez gminę Mirzec we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Starachowicach, Posterunkiem Policji w Mircu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębowcu, starachowickim oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Harcerską Grupą Ratowniczą "Starachowice". W organizację szkolenia czynnie włączyli się także rolnicy z sołectwa Trębowiec, którzy zaprezentowali posiadany sprzęt rolniczy.

Spotkanie, które odbyło się we wtorek 19 listopada na terenie Szkoły Podstawowej w Trębowcu rozpoczął Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych gminy Mirzec. Zgromadzonych przywitał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który przypomniał, że szkolenie instruktażowo–projektowe jest częścią większego projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”, w ramach którego w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkiej i powiatowej przy remizie OSP w Trębowcu wybudowane zostały aktywne przejścia dla pieszych. Wójt dodał, że pieniądze na realizację projektów w ramach rządowego programu „Ograniczanie przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” otrzymują tylko nieliczne, bardzo dobrze napisane projekty. W 2019 roku w województwie świętokrzyskim na 58 zgłoszonych projektów dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymało tylko siedem projektów, w tym aż dwa z gminy Mirzec.

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznać się z wieloma aspektami szeroko pojętych bezpiecznych zachowań. Policjanci przeprowadzili zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kilku grup uczestników w różnym wieku, strażacy zaprezentowali posiadany sprzęt ratunkowy, członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice” przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili spotkanie dla rolników na temat bezpieczeństwa prac w gospodarstwie rolnym. Po zakończeniu wykładów ich słuchacze napisali test. Najlepsi odebrali nagrody za swoją wiedzę. Nagrodzeni zostali: Celina Garbala, Sławomir Paszkowski, Krzysztof Szaran, Krzysztof Książek, Stanisław Rosiński, Tomasz Nowak i Maciej Rokita. Nagrody wręczyli im wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i Agnieszka Buras, kierownik starachowickiej placówki KRUS.

Policjanci oraz Tomasz Łebek, szef Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice” przeprowadzili pogadankę dla młodzieży oraz osób pracujących w gospodarstwie rolnym na temat właściwego, odpowiedzialnego i bezpiecznego sposobu wykonywania prac oraz przypomnieli zasady zachowania w razie nieszczęśliwego wypadku. Uczestnicy szkolenia: dzieci, młodzież i osoby dorosłe otrzymali odblaskowe breloczki, zwiększające bezpieczeństwo zwłaszcza osób pieszych. Uczniowie zerówki dostali również kamizelki z odblaskowymi pasami.

Tekst i fot. Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl