Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Z seniorami o bezpieczeństwie

13.11.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Przedstawiciele służb pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa spotkali się z seniorami z Klubu Senior+ w Mircu podczas prelekcji poświęconej sprawom bezpieczeństwa.

 

 

W środę 13 listopada na zaproszenie Anny Kawalec, koordynatorki Klubu Senior+ w Mircu, przyjechali: sierżant sztabowy Anna Korner i sierżant sztabowy Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, młodszy brygadier Marcin Nyga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Agnieszka Pastuszka, asystent do spraw promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Starachowicach oraz Anna Kłusek, powiatowy rzecznik konsumentów. W spotkaniu uczestniczył także wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, którzy podkreślił wagę poruszanych zagadnień i zaprosił seniorów na debatę na temat bezpieczeństwa, która odbędzie się 27 listopada w Urzędzie Gminy w Mircu.

Podczas spotkania w Klubie Senior+ poruszonych zostało wiele zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Agnieszka Pastuszka mówiła o zagrożeniu chorobami sezonowymi, zwłaszcza grypą i sposobom jej zapobiegania oraz zwalczania. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach między innymi przestrzegali przed działaniami oszustów oraz zwracali uwagę na niebezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno-zimowym, na które narażony jest pieszy. Anna Kłusek uczulała, co powinno wzmóc uwagę podczas robienia zakupów w okresie przedświątecznym. Marcin Nyga przypomniał zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz mówił, jak ważne jest zamontowanie w domu czujników czadu. Wykłady wzbogacone były filmami oraz prezentacjami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali w prezencie od policjantów ekologiczne torby na zakupy.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl