imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Aktualności

Zawodnicy UKS Tychów Stary na Biegu Niepodległości

13.11.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Sport

Grupa zawodników UKS Tychów Stary oraz ich trener Sławomir Majchrzak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym reprezentowali gminę Mirzec podczas Biegu Niepodległości.

Duża biegowa impreza odbyła się 11 listopada w lesie pomiędzy Tychowem Starym a Starachowicami. Zawodnicy biegli drogą przeciwpożarową nr 7 w kierunku Lipia. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: 1918 metrów oraz 7 kilometrów. W biegu wzięło udział prawie 350 osób.

Wśród nich byli reprezentanci gminy Mirzec, spośród których najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy UKS Tychów Stary, którzy odnieśli indywidualne sukcesy.

W biegu na 1918 metrów Martyna Nobis zajęła pierwsze miejsce w kategorii K 0–7. W kategorii K 8–11 Zuzanna Bilska była piąta, a Zuzanna Gwóźdź ósma. W kategorii K 12–15 na tym samym dystansie na drugim stopniu podium stanęła Karolina Podgórska, a na trzecim Oliwia Chojnacka. Na dalszych miejscach w tej kategorii uplasowały się: Karolina Niewczas (5 miejsce), Dominika Niewczas (8. miejsce) oraz Aleksandra Nobis (9. miejsce). W kategorii K 16+ na 12. miejscu bieg ukończyła Honorata Nobis.

W kategorii M 8–11 na dystansie 1918 metrów Jan Derlatka przybiegł jako dziesiąty. Na tym samym dystansie w kategorii M 12–15 Jakub Bilski zajął 3. miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowali się Maksymilian Wiśnios (5. miejsce), Kacper Derlatka (7. miejsce), Jeremi Dygas (8. miejsce), Mateusz Turek (11. miejsce), Daniel Pomorski (12. miejsce) oraz Daniel Myszka (17. miejsce).

Zacięta rywalizacja toczyła się także na dystansie 7 kilometrów. Na tym odcinku największy sukces należy do Sławomira Majchrzaka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, który w kategorii M50 zajął pierwsze miejsce. Mateusz Obara z Ostrożanki na dystansie 7 kilometrów w kategorii M20 był piąty, Grzegorz Czarnota z Mirca w kategorii M30 – 42., a Piotr Młudziński z Mirca startujący w barwach Zabieganych Starachowic w kategorii M40 – 22.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu