Czwartek, 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Strona główna

Pierwszoklasiści już po ślubowaniach

06.11.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje ze szkół

Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych w Tychowie Starym i Małyszynie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.

 

 


Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów odbyła się w poniedziałek 28 października. Uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym Sławomir Majchrzak. Wśród gości byli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radny z Tychowa Starego Mirosław Niewczas, przewodniczący Rady Rodziców Marcin Gwóźdź i sołtys z Tychowa Starego Jan Myszka.

Dwanaścioro uczniów pierwszej klasy udowodniło, że mogą zostać członkami szkolnej społeczności. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i mówili wiersze, po czym złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Sławomira Majchrzaka. Życzenia samych sukcesów w szkole złożył wójt gminy Mirosław Seweryn oraz pozostali goście. Dzieci dostały upominki od gości oraz swoich kolegów z innych klas. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

W pierwszej klasie w Tychowie Starym uczą się: Katarzyna Barszcz, Oliwia Kiepas, Maria Ociesa, Michał Płusa, Marcel Strzelec, Piotr Stępień, Bartosz Zaręba, Igor Pomorski, Zuzanna Szaran, Jakub Lejzak, Wiktoria Dąbrowska i Adam Derlatka. Ich wychowawczynią jest Aldona Obara.

Szkoła Podstawowa w Małyszynie
Uczniowie pierwszej klasy w Małyszynie ślubowanie złożyli w środę 30 października. W uroczystości uczestniczyli ich koledzy i koleżanki ze szkoły, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, wśród których byli Anna Piątek, zastępca wójta gminy Mirzec i Kazimierz Kozieł, radny z Małyszyna.

Zgromadzonych przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie Katarzyna Rychlik, po czym dzieci z pierwszej klasy zaprezentowały, czego już nauczyły się w szkole. Po ich występie przyszedł czas na ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Anna Piątek, zastępca wójt gminy złożyła uczniom życzenia sukcesów i pomyślności w szkole i przekazała podarunki. Prezenty dla pierwszoklasistów miał także Kazimierz Kozieł, radny sołectwa Małyszyn. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, po czym wszyscy zostali zaproszeni na pyszny, pięknie wyglądający tort.

W pierwszej klasie w szkole w Małyszynie uczą się: Anna Bilska, Julia Bilska, Oliwia Dębicka, Jan Jastrząb, Brajan Kleczaj, Piotr Kozik, Bartłomiej Luba, Błażej Moroń, Patryk Okrutny, Kacper Olszewski i Maciej Wójcik. Ich wychowawczynią jest Bożena Zielińska.

Tekst i fot. Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl