Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Tychów Nowy. Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

14.10.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Siedmioro uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym złożyło ślubowanie i zostało przyjętych do społeczności szkolnej.

Uroczystość odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej, 14 października. Uczniowie pierwszej klasy w obecności nauczycieli, swoich rodziców oraz kolegów z innych klas szkoły udowodnili, że są gotowi, aby zostać przyjętymi w poczet grona uczniów szkoły. Dzieci zaśpiewały piosenki, mówiły wiersze, udowodniły, że znają zasady bezpieczeństwa i dużo wiedzą o swojej Ojczyźnie. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a dyrektor Aneta Borowska pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym.  Uczniowie potwierdzili, że będą przestrzegać szkolnego regulaminu odciskając na umowie odciski swoich paluszków.

Życzenia dla uczniów oraz nauczycieli przekazała Anna Piątek, zastępca wójta gminy Mirzec, która w imieniu wójta Mirosława Seweryna wręczyła pierwszakom upominki. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzyła wszystkiego w dniu ich święta. Dzieci dostały też upominki od radnej Anny Kawalec, przewodniczącej Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Rady Gminy Mirzec. W spotkaniu uczestniczyła też sołtys Tychowa Nowego Jadwiga Matysek. Korzystając z okazji dyrektor Aneta Borowska podziękowała za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za promowanie wśród uczniów pięknych postaw i przybliżanie świata wartości grupie najbardziej zasłużonych nauczycieli. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym  zdjęciem.

W pierwszej klasie w Tychowie Nowym uczą się: Nadia Ankurowska, Lena Fryśkowska, Lena Gralec, Lena Krakowiak, Igor Kwiecień, Agnieszka Spadło i Bartosz Stompor. Wychowawczynią pierwszoklasistów jest Renata Błędzińska.

Tekst i fot. UG Mirzec

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję



Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję






Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007




Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl





Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl