Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

"Spełniły się nasze marzenia". Otwarcie sali gimnastycznej w Tychowie Starym

06.10.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Tychów Stary

Po niemal ćwierćwieczu planów, zabiegów i starań w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w  Tychowie Starym oddano do użytku nowoczesną salę gimnastyczną.

 

 

Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w sobotę 5 października br.

Po wprowadzeniu na salę sztandaru szkoły i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” dyrektor placówki Sławomir Majchrzak powitał przybyłych na uroczystość gości, a byli wśród nich: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn z małżonką, eurodeputowany Adam Jarubas, przewodniczący Sejmiku Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, radni gminy Mirzec, wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski, prezes PWiK w Starachowicach Jerzy Miśkiewicz, kandydujący na posłów Jan Myszka – sołtys Tychowa Starego i Czesław Siekierski – były europoseł, pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Mircu z kierownikiem Ryszardem Nowakiem – radnym powiatowym, pracownicy Centrum Usług Wspólnych z kierownik Agatą Mundzik, prezes gminny ZG OSP RP Tadeusz Sobczyk, prezes OSP w Tychowie Starym Władysław Zając, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym Marcin Gwóźdź, sołtys Ostrożanki Tadeusz Chojnacki, koła gospodyń wiejskich z Tychowa Starego i Ostrożanki, nauczyciele, młodzież i mieszkańcy Tychowa Starego.

Ksiądz kanonik Daniel Kobierski poświęcił obiekt, a dyrektor Sławomir Majchrzak przypomniał historię budowy sali, koncentrując się szczególnie na ostatnich trzech latach intensywnych działań na rzecz jej powstania. Podziękował także ludziom, którzy wspierali tychowian w dążeniu do zrealizowania inwestycji oraz w sposób szczególny przyczynili się do urzeczywistnienia marzeń lokalnej społeczności: Adamowi Jarubasowi, Jackowi Kowalczykowi, wójtowi Mirosławowi Sewerynowi, byłej i obecnej Radzie Gminy w Mircu i jej przewodniczącym, skarbnik Wandzie Węgrzyn, Referatowi Inwestycji Urzędu Gminy w Mircu, byłej dyrektor szkoły w Tychowie Starym Beacie Witkowskiej, sołtysowi Janowi Myszce, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz Cezaremu Stanisławkowi – prezesowi firmy „Czarbud”, która budowę szkoły sfinalizowała. Na cześć wymienionych odśpiewano „Sto lat”, po czym dyrektor złożył uczniom życzenia wykorzystania sportowych i zdrowotnych szans jakie stwarza nowy obiekt.

Po przemówieniu dyrektora Sławomira Majchrzaka przecięto biało-czerwoną wstęgę. Dokonali  tego: wójt Mirosław Seweryn, dyrektor Sławomir Majchrzak, europoseł Adam Jarubas, przewodniczący Andrzej Pruś, prezes Cezary Stanisławek, sołtys Jan Myszka i przedstawicielka młodzieży Zuzanna Bilska. Uczniowie wręczyli wszystkim zasłużonym dla rozbudowy szkoły kwiaty oraz okolicznościowe grawertony.

W dalszej części uroczystości nastąpiły krótkie przemówienia. Wygłosili je kolejno: Adam Jarubas, Dariusz Dąbrowski, Andrzej Pruś, Jan Myszka i Mirosław Seweryn, który przypomniał ważne fakty z historii budowy jak chociażby okoliczności przeznaczenia przez Radę Gminy w Mircu pierwszych środków na projekt sali, okoliczności podpisania przez siebie wniosku o dofinansowanie budowy hali (wójt wystąpił do dyrektora Biura Wyborczego w Kielcach o przyspieszenie swego zaprzysiężenia o dwa dni, dzięki czemu podpisał wniosek w ostatnim możliwym terminie, tj. 15 marca 2016 roku).

- Żeby doszło do przezwyciężenia wszelkich trudności i rozpoczęcia inwestycji, potrzebne były sprzyjające idei budowy osoby i potrzebni byli przyjaciele, i my tych przyjaciół na naszej trudnej drodze do celu spotkaliśmy, za co im serdecznie dziękuję - powiedział wójt, dodając, że sala w sumie kosztowała ok. 2 700 000 zł. Podziękował również końcowemu wykonawcy, prezesowi firmy „Czarbud” za rzetelność i wzorową współpracę.

Po wójcie przemawiali jeszcze: przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym Marcin Gwóźdź, radny Tychowa Starego Mirosław Niewczas i prezes Jerzy Miśkiewicz. Przemawiający  przekazali na ręce dyrektora Sławomira Majchrzaka sportowe upominki w postaci drobnego sprzętu. Część oficjalną zakończył szkolny hymn.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas starszych. Przypomnieli oni historię igrzysk. Do występu przygotowała ich Ala Bonio. Nim najmłodsi pod kierunkiem Anety Kruk zaprezentowali kilka żywiołowych tańców, Maksymilian Wiśnios złożył w imieniu wszystkich uczniów – sportowców przyrzeczenie brania udziału we wszystkich zawodach w duchu szlachetnej rywalizacji. Część młodzieżową podsumował występ szkolnego chóru kierowanego przez Izabelę Surdy-Niewczas. Na zakończenie imprezy zaśpiewały zespoły folklorystyczne z Ostrożanki i Tychowa Starego z akompaniamentem Piotra Gąsowskiego, po czym wszyscy udali się na zwiedzanie zaplecza nowej sali gimnastycznej.

Uroczystość poprowadzili Karolina Podgórska z klasy VII i Daniel Pomorski z klasy VIII.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl